Krajská futsal liga se dostala do cíle první poloviny základní části, kterou futsalisté okresního zástupce – celku Bombarďáci Větřní – zakončili jako lídr tabulky. Tento post jim zaručily další dvě výhry na vodňanské půdě.

Větřínští, kteří byli před Vánoci oceněni titulem „Sportovní kolektiv okresu za rok 2007“, jeli k poslednímu vystoupení v minulém kalendářním roce bez dvou hráčů základní sestavy Janury a Hlásenského.

Jasná záležitost

Bombarďáci Větřní – Remal ČB 7:3 (3:0), za domácí: Soukup 3, Petřík 2, Sedlák, Weinhard. Po opatrném úvodu převzali Bombarďáci taktovku a v 7. minutě šli do vedení, když spolupráci s Weinhardem zúročil Sedlák. Do půle se ještě umístěnými ranami k tyči prezentovali Weinhard a Soukup – 3:0.

I vstup do druhého poločasu pak vyšel Větřínským na výbornou. Dvakrát v rychlém sledu se prosadil Petřík a svůj druhý gól vzápětí přidal Soukup – 6:0. Až za tohoto stavu se prosadil i soupeř. Po Beránkově chybě „nedal šanci“ brankáři Klabouchovi ukázkovým vlastencem Petřík. Tento nešťastný moment s domácími zacloumal a soupeř korigoval až na 6:3. Poslední slovo ale měli Bombarďáci. Dvě minuty před koncem pečetil Soukup, který završil hattrick – 7:3.

Nervy jen do půle

Vondr Vodňany – Bombarďáci Větřní 5:7 (3:4), za hosty: Beránek 2, Sedlák, Ginzel, Soukup, Weinhard, Peťule. Ve druhém zápase proti domácímu celku se čekal daleko vyrovnanější duel – a předpoklady se naplnily. Už po několika vteřinách domácí otevřeli skóre. Hostům se podařilo srovnat zásluhou trefy Ginzela, ale hned po rozehrání domácí znovu strhli vedení na svou stranu. Větřínští ovšem v závěru půle brankami Soukupa, Weinharda a Sedláka skóre otočili na 3:4. Ve druhém dějství už Větřínští s přehledem kontrolovali hru a připsali si zaslouženou výhru, kterou jistili post půlmistra. Do střelecké listiny se ještě zapsali dvakrát Beránek a jednou Peťule.

Sestava Bombarďáků: Klabouch – Ginzel, Beránek, Petřík, Sedlák, Soukup, Weinhard, Peťule.