Sportovní hala pod libínskou rozhlednou v Prachaticích hostila velký dvoudenní futsalový turnaj – Memoriál Maxmiliána Rumpála.

Turnaje se zúčastnil jediný okresní zástupce v jihočeské futsal lize – Bombarďáci Větřní. Po hladkém postupu ze základní skupiny dokráčeli Větřínští turnajovým pavoukem až do finále, kde však rozhodčí doslova odmítli jejich vítězství. Druhý zástupce Českokrumlovska na turnaji – Paroh Kaplice – obsadil konečnou třetí příčku, když v souboji o bronz na penalty porazil celek Sešlost Přibyslavice.

Až do finále

Větřínští v základní skupině nezaváhali a po třech výhrách suverénně postoupili do vyřazovacích bojů.

Výsledky: Bombarďáci – Jupiter J. Hradec 4:0 (branky: Weinhard 2, Hlásenský, Pliška), – Jelimani Vimperk 10:0 (Ginzel 3, Sedlák 3, Beránek 2, Pliška, Hlásenský), – Otherm Prachatice 4:3 (Pliška 2, Weinhard, Hlásenský).

Bohemia PT – Bombarďáci 4:6 (Sedlák 2, Hlásenský 2, Pliška, Ginzel). Ve čtvrtfinále čekal zkušený celek, v jehož dresu se představil exbudějovický Schön (nyní Vítkovice). Větřínští rychle vedli o tři branky, ale soupeř stačil srovnat. Na další dva zásahy však už odpověď nenašel.

Přibyslavice – Bombarďáci 1:1, na penalty 3:4. Velmi dobře bránící soupeř šel z ojedinělého brejku do vedení. Větřínským se velký tlak podařilo zúročit ve vyrovnání až minutu před koncem, kdy po akci Weinharda skóroval Sedlák. V penaltové loterii rozhodla až pátá série, kdy Klabouch vychytal soupeře a postup do finále Bombarďákům zajistil nekompromisní střelou do šibenice Hlásenský.

Klatovy – Bombarďáci 5:3. Ve finále Větřínští soupeře přehrávali a po brankách Sedláka, Weinharda a Plišky ještě dvě minuty před koncem vedli o dva góly – 1:3. Pak ale zaúřadovali sudí, kteří za několik vymyšlených faulů nařídili trestné devítimetrové kopy, z nichž Západočeši srovnali. Rozhození Bombarďáci se už nevzpamatovali a ještě ve finiši dvakrát inkasovali.