Další pokračování krajské futsal ligy přineslo na prachatickém turnaji dvě velká překvapení.

Prvním nečekaným výsledkem je ztráta jediného okresního zástupce – Bombarďáků Větřní – v partii s nováčkem ligy, Dynamem Jelimani Vimperk. Ještě větší klopýtnutí ovšem potkalo druhého suveréna soutěže – budějovická Netáhla, který podlehl Remalu ČB. Tím se do čela průběžného pořadí opět vrátili Větřínští, kteří v druhém duelu dvouciferně deklasovali domácí Beatu Prachatice.

Větřínští cestovali do Prachatic bez několika hráčů základu, když z různých důvodů chyběli Ginzel, Peťule, Hlásenský a Weinhard, který už nastoupil přípravu v třetiligovém Sezimově Ústí.

 

Ztráta a nadílka

Jelimani Vimperk – Bombarďáci Větřní 6:6 (2:5), branky hostů: Beránek 3, Friedl 2, Sedlák. V prvním zápase se projevila nesehranost slepené sestavy Bombarďáků, přesto okresní zástupce měl v poločase slibný tříbrankový náskok. Když dvanáct minut před koncem Beránek završil hattrick a upravil na 3:6, zdálo se být rozhodnuto. V závěru však hosté zahodili několik slibných šancí a soupeř je potrestal. Remízou Větřínští poprvé v sezoně ztratili body s týmem, který se pohybuje mimo medailové příčky.

Beata Prachatice – Bombarďáci Větřní 3:11 (1:6), za hosty: Soukup 5, Friedl 3, Beránek, Sedlák, Šlak. V druhém utkání čekal Bombarďáky papírově silnější soupeř. Větřínští si ovšem nemohli dovolit další ztrátu – a podle toho také zápas vypadal. Už do půle nasázel náš tým do sítě domácích šest branek a inkasoval pouze jednou, když nešťastným vlastencem překonal Klaboucha jen Šlak. Ten ovšem po obrátce své zaváhání odčinil a vsítil jubilejní trefu hostů, kterou upravil na průběžných 1:10. V závěru Prachatičtí už jen kosmeticky upravili výsledek.

Sestava Větřní: Klabouch – Petřík, Beránek, Šlak, Sedlák, Janura, Soukup, Friedl.

V příštím kole jedou Bombarďáci v sobotu poprvé do Vimperka, kde je čeká přímý souboj o první místo s Netáhly ČB. Pak nastoupí proti týmu Sfinga ČB, kterému v prvním vzájemném duelu uštědřili historický debakl 21:3.