Futsalový tým Bombarďáci Větřní zahájil v krumlovské sportovní hale nový ročník krajské ligy.

 

S posilami

Po loňském zklamání ze čtvrtého místa vedení Větřínských vytyčilo jasný cíl – dostat se do play–off ligy a skončit v něm lépe než loni. Dalším cílem je vyhrát v krajském poháru, a tím získat možnost obhajoby největšího loňského úspěchu Bombarďáků, kterým bylo výborné stříbro v celorepublikovém pohárovém finále v Neratovicích. „Myslím, že nová sezona by nám měla přinést řadu úspěchů. Vycházíme totiž z toho, že jsme tým velice kvalitně posílili,“ předesílá vedoucí mužstva a zároveň brankář Bombarďáků Karel Klabouch. K dotazu na konkrétní jména nových posil dodává: „Na hostování přichází dva výborní sálovkáři, a to Petr Janura z Parohu Kaplice a Milan Sedlák z kaplického Beverly. Od obou těchto hráčů si slibujeme přísun zkušeností a hlavně velké množství nastřílených branek. Dále přišel ještě mladý Luděk Sirotka a z hostování u českobudějovických Netáhel se vrátil Jan Peťule. Na druhou stranu ale musím zmínit i některé odchody. Plno gólů v minulé sezoně dával Jiří Matoušek, který ale skončil z pracovních důvodů. Nedávno se vážně zranil Jiří Šimeček a ze studijních důvodů náš tým opustil Jan Mestančík.“

 

Dvě výhry

V prvním dvojkole nové sezony Větřínští v českokrumlovské sportovní hale hostili dva soupeře ze Šumavy – Beatu Prachatice a Jelimany Vimperk – a připsali si po zásluze na konto plný počet bodů.

Bombarďáci Větřní – Beata Prachatice 7:0 (3:0), branky: Janura, Hlásenský, Weinhard po 2, Sedlák. I bez Peťuleho, Soukupa, Friedla, Šlaka a Sirotky potvrdili Větřínští roli favorita. Po opatrném úvodu převzali domácí otěže zápasu a postupně se prosazovali i střelecky. O první vstřelenou branku nové sezony se postaralo duo posil, když po akci Sedláka skóroval Janura.

Bombarďáci Větřní – Jelimani Vimperk 10:6 (3:3), za domácí: Weinhard 5, Janura 3, Hlásenský, Sedlák. Druhý duel přinesl daleko větší bitvu. Na dvě slepené branky Weinharda z úvodu zápasu hosté podobně rychle odpověděli a srovnali. Po Sedlákově pasu opět strhl vedení na domácí stranu Janura, ale soupeř do půle opět kontroval. Na začátku druhého poločasu ztrestal chybu hostujícího brankáře nádherným lobem Weinhard. Bombou pod břevno se poté blýskl Janura. Hosté ještě jednou snížili. Další momenty však patřily zkušenému Ginzelovi, po jehož nahrávkách skórovali Hlásenský a Sedlák. Tím si domácí vytvořili rozhodující náskok, který v závěru ještě zpečetili. Janura završil hattrick a Weinhard vytáhl osobní výbornou bilanci v zápase na pět zásahů do černého.

Sestava Bombarďáků: Klabouch – Petřík, Beránek, Ginzel – Janura, Sedlák, Weinhard, Hlásenský.