Futsalisté okresního zástupce – celku Bombarďáci Větřní – ještě podtrhli veleúspěšnou sezonu. V budějovické sportovní hale vybojovali vítězství v krajském finále Českého poháru.

Po týden starém vítězství v play off krajské ligy a bouřlivých oslavách cestovali Větřínští bez zraněných Peťuleho, Petříka a Soukupa. V základní tříčlenné skupině se utkali postupně s prachatickým MSK Bohemia a účastníkem krajské futsal ligy Remalem ČB. Skupinou jako favorit propluli bez ztráty bodu. Ve vyřazovací části pak nejprve narazili na účastníka celostátní ligy Strabag Prachatice, který po výborném výkonu poslali domů. Finálový zápas nabídl reprízu týden starého finále play off mezi Bombarďáky a celkem budějovických Netáhel.

Základní skupina

MSK Bohemia Prachatice – Bombarďáci Větřní 2:4 (0:3), za hosty: Sedlák, Weinhard, Janura, Ginzel.

V prvním zápase základní skupiny čekal na Větřínské soupeř, který nastupuje v prachatické okresní futsal lize. Bombarďáci naplnili roli favorita, postupně získali čtyřbrankové vedení, náskok si poté hlídali a soupeři dovolili až v polední minutě výsledek kosmeticky upravit.

Bombarďáci Větřní – Remal ČB 3:1 (1:1), za domácí: Kuzma, Janura, Sedlák.

V druhém zápase nastoupili proti sobě soupeři z krajské ligy. Úvod byl oboustranně opatrný a Bombarďáci se nemohli dostat do tempa. Po nerozhodné půli se však projevila větší zkušenost Větřínských, kteří nakonec zaslouženě vyhráli.

Základní skupina B: 1. Bombarďáci Větřní 6 bodů, 2. Remal ČB 3 body, 3. Bohemia Prachatice 0 bodů.

Základní skupina A: 1. Netáhla ČB 6 bodů, 2. Strabag Prachatice 3 body, 3. Vondr Vodňany 0 bodů.

Až ke zlatu

1. semifinále: Bombarďáci Větřní – Strabag Prachatice 4:1 (1:1), za domácí: Sedlák 3, Weinhard.

Do zápasu proti ligovému soupeři vstoupili Větřínští bez respektu a už v 1. minutě šli do vedení. Beránek sice spálil velkou šanci, ale vzápětí z voleje přihrával před branku Sedlák a prachatický obránce si srazil míč do sítě – 1:0. Bombarďáci pak dál bušili do „ligové“ obrany, ale ne a ne se trefit. A přišel trest, když se v 6. minutě podařilo hostům vyrovnat. Po nerozhodné půli ovšem nastoupili Větřínští do druhé s velkým elánem, soupeře jasně přehráli, nasázeli do jeho sítě další tři góly a zaslouženě postoupili do finále.

2. semifinále: Netáhla ČB – Remal ČB 2:1

Finále: Bombarďáci Větřní – Netáhla ČB 4:2 (1:0)

Finálový zápas svedl velké rivaly proti sobě podruhé během týdne. A v obou duelech byli úspěšní Bombarďáci. Ti do pohárové partie vstoupili ve velkém stylu a vytvářeli si spoustu šancí. První dokázal rozvlnit síť ve 3. minutě Beránek, který vybojoval míč a střelou pod břevno otevřel skóre – 1:0. V dalších minutách Netáhla hru vyrovnala, ale v brance domácích stál jistý Klabouch, a tak i po velké šanci Kuzmy na druhé straně skončil poločas nejtěsnějším výsledkem.

Po obrátce přišlo brzké vyrovnání, když se ve 24. minutě trefil Havlíček. O deset minut později po narážečce vrátil vedení našemu týmu Kuzma, ale za minutku se začínalo znovu, když vše před sebou z hranice pokutového území propálil Šefčík. To bylo ale ze strany Netáhel vše, protože deset vteřin od vyrovnání se krásně k tyči trefil Beránek a převážil misky vah na domácí stranu. Poslední hřebíček do rakve soupeře zasadil ve 38. minutě po signálu z rohu Sedlák a odstartoval tím další bouřlivé oslavy Větřínských.

Sestava Bombarďáků: Klabouch – Beránek, Ginzel, Janura, Weinhard, Sedlák, Kuzma (z kádru na pohárovém finále chyběli Petřík, Peťule, Soukup a Sirotka).

„Po roční těžké práci patří velké poděkováni Zbyňku Ginzelovi, který jako hrající trenér dovedl tým k historickému double. Během sezony měl složitou úlohu, když několikrát musel lepit sestavu na poslední chvíli, ale poradil si s tím stejně kvalitně jako hráči samotní,“ řekl našemu listu brankář a vedoucí mužstva v jedné osobě Karel Klabouch.

Zopakují finále?

Vítězstvím v krajském finále si Bombarďáci vybojovali účast na celorepublikovém finále Českého poháru, které se uskuteční už v sobotu 1. března v Plzni.

Loni se Bombarďáci zúčastnili celostátního finále v Neratovicích a vybojovali tam historický úspěch, když skončili druzí po finálové porážce na penalty s ligovým Fenixem Neratovice. Podaří se navázat na loňské tažení? Vítěz celostátního kola postoupí na světové finále do Belgie.

Lukáš Beránek, Karel Vosika