Ohlédnutí za účinkováním fotbalistů prvního týmu českokrumlovského Slavoje v krajském přeboru 2007/08.

Lichotivý bronz

Před startem do sezony avizoval kouč zelenobílých Pintér, že pro klid bude třeba uhrát na podzim 20 bodů, aby se slavojáci znovu nemuseli obávat o záchranu. Českokrumlovští však na předchozí utrápený ročník nechali rychle zapomenout. Po úvodní domácí remíze ve velkém derby s Kaplicí nastartovali k bodové šňůře, kterou přerušila až ve 13. kole prohra v Dražicích. I přes tento výpadek však Slavoj vybojoval nečekaný titul podzimního mistra a do jarních odvet mohl jít s otevřeným hledím.

Věčný okresní rival z Kaplice sice po jarní premiéře sesadil zelenobílé z prvního místa, ti však nadále podávali velmi dobré výkony a i přes problémy s marodkou okleštěnou sestavou drželi krok se špičkou i naději na postup. Té udělaly přítrž až jediná domácí porážka s milevským lídrem ve 26. kole a následný nezdar v Bavorovicích.

Českokrumlovští nakonec v KP 07/08 obsadili i tak velmi lichotivé konečné 3. místo s pouze sedmibodovým odstupem za postupujícím Milevskem, což je oproti předchozímu 12. místu velký skok směrem vzhůru.

Sezona pod lupou

V mistrovské sezoně 07/08 Českokrumlovští ze třiceti zápasů přeboru 18 vyhráli, sedmkrát se o body se soupeři podělili, pětkrát vyšli naprázdno a nasbírali 61 bodů (loni 29). Dosáhli celkově vysoce aktivního skóre v poměru 68:29 (loni 32:36). Počtem nastřílených branek vybojovali ceněný titul nejlépe útočícího mužstva přeboru. Inkasované branky je řadí na rovněž dobré 3. místo v pořadí nejlepších obran.

Doma: Českokrumlovští vystavěli na domácím stadionu doslova tvrz a před vlastními fanoušky byli druhým nejlepším týmem pořadí. Na podzim zdolali Lažiště 2:0, Chýnov 3:2, Čížovou 4:1, Přešťovice 4:1, Bavorovice 4:0 a Týn 3:2. V odvetách doma přehráli Olešník 4:0, Roudné 2:0, Čkyni 3:2, Hlubokou 5:0 a Dražice 2:1. Remízou skončily tři domácí zápasy, a to na podzim s Kaplicí 2:2 a Vodňanami 1:1. Na jaře si bod z Krumlova vezl v posledním kole Tábor po výsledku 2:2. Jediný duel slavojáci doma prohráli, když ve 26. kole vyšli naprázdno ve šlágru s Milevskem 0:1.

Venku: Na hřištích soupeřů byli slavojáci třetím nejlepším týmem přeboru. Na podzim zvítězili v Olešníku 6:1, ve Čkyni 2:1, na Hluboké 4:0 a v Táboře 1:0. V odvetách uspěli ve Vodňanech 2:1, v Přešťovicích 2:1 a v Týně 6:1. Na půdě soupeřů čtyřikrát remizovali, a to na podzim v Roudném 1:1 a v Milevsku 0:0, na jaře vezli bod z Chýnova (0:0) a z dohrávky v Lažišti (1:1). Čtyřikrát venku prohráli. Na podzim to bylo v už zmíněných Dražicích 0:2, na jaře přišly prohry v Kaplici 0:1, v Čížové 1:2 a v Bavorovicích 1:2.

Branky: O osmašedesát nastřílených branek se podělilo celkem 12 hráčů Slavoje. Pomyslnou korunu krále střelců si letos nasadil Michal Flöring, který zatížil konta soupeřů jedenácti brankami (z toho 6 z penalty). Další góly: 9 – Boháč, Peťule (jen podzim), 7 – Čábela, Benc, Zvěřina (jaro), 5 – Weinhard, 4 – Špát, O. Svoboda (jaro), 2 – Plachý (podzim), Vacek (podzim), 1 – Klivanda.

Penalty: V minulé sezoně měli slavojáci devětkrát výhodu pokutového kopu a všechny desítky proměnili. Šestkrát nezaváhal Flöring (na podzim doma proti Vodňanům, ve Čkyni, doma s Čížovou, v Přešťovicích a s Bavorovicemi, na jaře doma s Táborem). Dvakrát na podzim uspěl z penaltového puntíku i brankář Plachý (doma s Přešťovicemi a Bavorovicemi) a jednou se nemýlil Peťule (na podzim doma s Týnem).

Karty: Čtyřikrát v minulém ročníku nedohráli zelenobílí v plném počtu jedenácti hráčů. Na podzim byli vyloučeni Boháč (doma s Týnem) a Weinhard (v Dražicích). „Zlým mužem“ jarních odvet se stal Flöring, který se červenal v domácích zápasech s Roudným a Milevskem.