Chybí motivace

Před utkáním s Dražicemi mají Českokrumlovští jasný cíl: vyhrát! Obejít se zřejmě budou muset bez zraněného Litvana a otazník visí také nad startem Flöringa, který má teploty. Naopak na trávníku by se mohl objevit uzdravující se Vacek. „Někteří hráči si myslí, že už končí sezona. Nejsou schopni podat výkony, které se od nich očekávají. Místo toho, aby hráli, diskutují na hřišti a nesoustředí se. Asi už jsou myšlenkami na pláži… Pokud nemají chuť hrát, dáme příležitost jiným. Kazí to dojem z našich předchozích výkonů. Asi se budeme muset do budoucna zamyslet nad tím, kteří hráči jsou pro nás přínosem,“ přemítal kouč Slavoje Lubomír Pintér.

Důraz a bojovnost

Druhý tým průběžné tabulky KP – Spartak Kaplice – půjde do zápasu se Čkyní po hlavě. „Po minulé absenci už budeme mít k dispozici Lukáše Pulce. Jinak jsme zdravotně naprosto v pořádku. Důrazem a bojovností můžeme Čkyni přehrát. Kluci budou jezdit po zadku! Sestavu na utkání ale prozrazovat nebudu,“ dodává s úsměvem kaplický kormidelník Jaroslav Křiva.

Dvě derby

Oblastní I. B třída nabídne tentokrát jen dvě derby. Horní Planá dnes hostí Křemži, Vyšší Brod bude bojovat o záchranu se zálohou Slavoje Český Krumlov. Jistý postupující od I. A třídy z Frymburka, který vystřídá loučovický FC Vltava, hraje doma s Mladým. Béčko Kaplice zajíždí na trávník Trhových Svinů, Chvalšiny do předposledního Římova, Malonty zabojují o body ve Čtyřech Dvorech a Zlatá Koruna hostí Olešnici.