V mistrovské sezoně 06/07 krajského přeboru bojovali fotbalisté krumlovského Slavoje v nejvyšší oblastní soutěži o holé přežití. V dalším nedávno skončeném ročníku se však situace jakoby mávnutím kouzelného proutku otočila a zelenobílí se prakticky až do úplného závěru rvali o postup do divize.

I o tomto zázračném obratu jsme hovořili s trenérem Lubomírem Pintérem.

Před sezonou jste avizoval cíl hrát klidný střed. Co se změnilo, že jste rázem atakovali příčky nejvyšší?
Už přípravné zápasy před sezonou naznačily, že to bude dobré. Začali jsme s čistou hlavou, nic nás netlačilo, tím myslím třeba deset bodů, se kterými se šlo na jaře do záchranářských bojů. Příchodem Čábely a Peťuleho se zlepšila ofenzíva a po prvních výhrách se do mužstva dostala pohoda. Byla to prostě souhra několika faktorů.

Po podzimu jste figurovali na prvním místě. Znamenalo to, že jste přehodnocovali předsezonní plány?
Do jara se šlo s tím, že se na postup vyloženě nemyslelo a pokud by z toho bylo první místo na konci, tak by se nikdo nebránil. Na druhou stranu se vědělo, že kdyby se to nepovedlo, tak by to nebyla žádná tragédie.

V kádru ovšem v poločase došlo k několika změnám…
Musela se vyřešit náhrada za zraněného Peťuleho. Získali jsme proto z Třeboně Zvěřinu, který i s výhledem do budoucna ukazoval, že ve dvojici s Peťulem budeme mít velmi dobrou útočnou dvojici. Bohužel, návrat Peťuleho musíme vinou další operace zase o půl roku odložit. Potkaly nás ale další ztráty. Se zlomenou nohou prakticky na celé jaro vypadl Vacek, v ideálním zdravotním stavu celé jaro nebyl Čábela. A zapomenout nesmím na to, že odešel brankář Plachý, který byl velkou oporou. I přes všechny tyto změny jsme ale podávali dobré výkony a stále drželi krok se špičkou tabulky.

Kdy vám při jarních odvetách bylo na lavičce nejhůř?
Vyloženě se nám nepovedly remízové zápasy v Chýnově a dohrávka v Lažišti. Na druhou stranu v Čížové jsme třeba hráli dobře, ale zápas prohráli. Tam ovšem byly asi ještě jiné vlivy. My si chtěli případný postup uhrát na hřišti, což nechám bez dalšího komentáře. Já jen zopakuji, že i při okleštěné sestavě jsme drželi krok se špičkou, a to je pro mě pozitivní do budoucna.

Celkově jste v kraji obsadili bronzovou příčku, což vás pro další sezonu pasuje do role spolufavorita přeboru. Jste na to připraveni?
Určitě si nebudeme stavět žádné vzdušné zámky. Stále máme jedno z nejmladších mužstev přeboru. Každopádně ale znovu chceme hrát o špičku tabulky. Cílem bude uhrát na podzim maximální počet bodů a od toho se bude vše odvíjet. Po zranění je zpátky Vacek, v průběhu podzimu by měl naskočit i Peťule, což by se mělo projevit.

Dostáváme se ke kádru. Můžete už prozradit změny ve složení týmu?
Jistý je návrat šikovných mladíků Budíka a Pimpary z hostování v Dynamu. V jednání je i návrat Pavla Svobody, který ale ještě není rozhodnutý. A čekají nás i jednání s Kaplicí. Ta má trvalý zájem o jednoho našeho hráče a s příchodem trenéra Domina do Spartaku to bude asi ještě aktuálnější. Otevřeně ale říkám, když půjde někdo do Kaplice, tak jedině formou hráčské výměny. A budu se snažit do Slavoje přitáhnout i syna. Pokud odejde pryč z Roudného, tak to bude jedině do Krumlova.

Co vás nyní čeká v letním přípravném období?
Manšaft v závěru sezony trénoval naplno až do konce, a tak jsem letos zvolil trochu jiný model. Hráči dostali o týden delší volno a naplno začneme až čtrnáctého. Kluci si domluvili jet společně na vodu, což rozhodně vítám, protože je to velmi dobré kvůli utužení party. A v samotné přípravě? Na žádný turnaj nás nepozvali, čemuž se trochu divím. Budeme tedy hrát přípravné zápasy. Jistá jsou utkání s divizní Třeboní a ligovým dorostem Dynama, dál to budou týmy z I. A třídy. Ze soupeřů z krajského přeboru nikdo moc zájem nemá, ale to je pochopitelné. I tak věřím, že se nám příprava vydaří.

Pozn.: Statistický pohled na účinkování fotbalistů FK Slavoj Č. Krumlov v uplynulém ročníku KP 07/08 přineseme do konce tohoto týdne.