Z devíti zástupců Českokrumlovska, kteří se v minulé mistrovské fotbalové sezoně 2006/07 představili v A skupině oblastní I. B třídy, patří pozice pátého nejlepšího fotbalistům Sokola Chvalšiny.

Cesta vzhůru

V mistrovském ročníku 05/06 obsadili Chvalšinští v nejnižší krajské soutěži až dvanácté místo, když prakticky po celou sezonu museli plašit černé sestupové myšlenky. Start do nového ročníku ovšem naznačil, že by se mohlo blýskat na lepší časy. Tým ale po hříchu v první polovině podzimu sbíral body výhradně na domácím hřišti a ze hřišť soupeřů se pravidelně vracel s prázdnou. Zlom nastal až v 10. kole, kdy si Chvalšinští poměrně nečekaně přivezli tříbodový zisk z hřiště béčka Kaplice. Ten ovšem poněkud degradovala rovněž nečekaná domácí porážka v derby se Zlatou Korunou, přesto poločasová 10. příčka s minimální ztrátou na klidný střed tabulky byla velmi dobrým odrazovým můstkem do jarních bojů.

Odvety pak Chvalšinští rozehráli na jedničku, když v prvním jarním kole vezli pětibrankovou výhru ze Zlaté Koruny. Za zmínku jistě stojí, že mužstvo v čele s navrátilcem Valentou mezi tyčemi v druhé polovině sezony udrželo v sedmi zápasech čisté konto. Solidní sezonu Chvalšinští podtrhli v posledním kole, kdy na vlastním trávníku uštědřili šestibrankový debakl favorizovanému béčku Č. Krumlova.

V konečném součtu Chvalšinští získali v nedávno skončené sezoně 35 bodů a obsadili pozici přesně ve středu tabulky, na sedmém místě (loni 29 bodů a 12. místo). Dosáhli vysoce aktivního skóre v poměru 47:31 (loni 34:41). Počtem 47 nastřílených gólů jim patří stejná příčka jako v konečné tabulce, tedy sedmé místo. Jedenatřicet obdržených branek ovšem ukazuje na vůbec druhou (!) nejlepší obranu, když méně inkasovala jen postupující českobudějovická Slávie (25).

Kompletní ohlédnutí naleznete v Českokrumlovském deníku dnes, v sobotu 28. července.