Okresní derby svedlo na malontském trávníku proti sobě celky ze spodku tabulky A skupiny I. B třídy, a tak se hrálo prakticky o šest existenčních bodů.

Penalty a červená

Malonty – Vyšší Brod 1:1 (1:0)

Do důležitého zápasu vstoupili lépe domácí a rychle šli do vedení. Už v 4. minutě fauloval ve vápně hostující gólman Večerník pronikajícího Říhu a sám faulovaný nařízenou penaltu s jistotou proměnil – 1:0. Hned za minutu se dostal opět Říha do brejku, obešel i gólmana, ale z úhlu stačil jen přihrát před branku, kde byli připraveni obránci hostů. A hned vzápětí z dalšího útoku znovu Říha sám na penaltě před Večerníkem však prováhal vhodný okamžik k zakončení a jeho lob vyšebrodský gólman vyškrábl na roh. Hosté zahrozili v 10. minutě, kdy po rohu z pravé strany přesně k levé tyči hlavičkoval Pomije, brankář Bílý však skvělým zákrokem vyškrábl na roh. Hned z protiútoku šel sám na vyšebrodského gólmana Kubát, ale těsně před brankářem si míč ukopl a Večerník v klidu akci zlikvidoval. Na druhé straně v 15. minutě z dvaceti metrů napřáhl Dibďák a jeho tvrdou střelu Bílý také vytáhl na roh. Důležitý moment potom přišel ve 25. minutě, kdy fauloval ve vápně Gloza pronikajícího hráče hostů, pískala se druhá penalta zápasu, ale Račákovu desítku Bílý skvěle kryl. O poločase se tedy šlo do kabin za nejtěsnějšího vedení Hraničáře.

Druhý poločas opět rozehrál lépe domácí tým. V 57. minutě kopal Gloza za nedovolenou malou domů z pravé strany velkého vápna trestný kop a Pešl trefil hlavou tyč. Po hodině hry ale viděl po druhé žluté za faul červenou kartu Kovařík a zbytek zápasu dohrávali domácí o deseti. V 62. minutě utekl po levé straně Dibďák a jeho střelu Bílý nohou reflexivně vyrazil. V 69. minutě se dostal sám před Večerníka zase Říha, ale opět dlouho váhal a vyšebrodský gólman mu míč vzal. A přišel trest. V 70. minutě zahrávali hosté z levé strany trestný kop, na který si naběhl Gondek a hlavou srovnal na konečných 1:1. Vzhledem k situaci na spodku tabulky je dělba bodů pro oba týmy ztrátou.

Jak nastoupili

Sestavy – Malonty: Bílý – Janošťák, Mrzena, Krátký, Tomáš – Kovařík, Kubát, Říha, Gloza, L. Sedláček (85. Hubený) – Pešl, Říha.

Vyšší Brod: Večerník – Sosna, Pomije, Vančura – Sojka (60. Filip), Krauskopf, A. Jirkal, Račák, Dibďák – Marek, Gondek.

Stanislav Hubený