„Msta“ odchovance

Chvalšiny – Křemže 0:2 (0:1)

Tradiční sousedské derby se hrálo na těžkém podmáčeném terénu, jehož způsobilost museli před výkopem uznat rozhodčí. První velkou šanci měli v 9. minutě domácí, ale Postl tváří v tvář Linhovi neuspěl. Pak ovšem měli více ze hry hosté, kteří zaslouženě šli ve 21. minutě do vedení. Po pravé straně novic Čondl obešel Holase a prudký centr usměrnil Brabec hlavou do šibenice domácí branky – 0:1. Tentýž exchvalšinský hráč v křemežských službách se znovu ukázal už minutu po přestávce, kdy si do vápna naběhl na pas Chromého a prostřelil vybíhajícího Valentu – 0:2. O chvilku později mohl pečetit K. Rolník, který byl na vápně u míče dřív než vybíhající Valenta, ale netrefil odkrytou branku. Na druhé straně jen o vlásek mimo šla hlavička Vosiky – a hosté zaslouženě vezli tři body.

SestavyChvalšiny: Valenty – Holas (67. M. Čarek), Kamenský, Brož, R. Čarek – Paráček, Měchura, P. Postl, Matyáš (71. P. Vavrek) – Dekret, Vosika, Křemže: Linha – Stráský, Matoušek, Čondl, Filip (75. Čadek) – L. Rolník (55. P. Kouba), Chromý, Edelman, Brabec (86. Novák) – K. Rolník, Štindl.

Past nesklapla

Malonty – Kaplice B 1:2 (0:0)

Prestižní sousedské derby lépe rozehráli hosté. Po rohu Beránka však ve vyložené šanci neuspěl Fiala. Na druhé straně měl kaplický gólman plné ruce práce se střelou Gocaly. A když pak hostující Jirka trefil zpoza vápna jen břevno domácí svatyně, skončila půle bez branek. Skóre se poprvé měnilo v 57. minutě. Na roh Beránka si znovu naběhl kapitán hostů Fiala a hlavou dal na 0:1. Bojující domácí se dočkali v 68. minutě, kdy po přihrávce Gažáka vyrovnal Kubát na 1:1. Rozhodnutí přinesla 78. minuta, kdy si po špatně zahraném ofsajd systému domácích na ideální přihrávku P. Pulce naběhl F. Kouba, střelou po zemi překonal vybíhajícího Bílého a zajistil hostům všechny body – 1:2.

SestavyMalonty: Bílý – Tomáš, Krátký, Mrzena, J. Hajdák (67. Janošťák) – L. Sedláček, Gocala, Kubát, Faltus – Pešl (78. Kovařík), Gažák, Kaplice: Otava – Koclíř, Fiala, R. Lattner, Studený (83. Rossmüller) – Beránek, Jirka, P. Pulec, Lexa – Preusler (74. Wögebauer), F. Kouba.