Fotbalová I. B třída – 20. kolo: Smrčina Horní Planá – Slavoj Český Krumlov B 0:0

Prestižní okresní derby mezi druhým a třetím týmem průběžné tabulky A skupiny I. B třídy byl největším tahákem jubilejního – dvacátého – kola.

Zahozené tutovky

Lépe rozehráli přímý souboj o druhé místo Hornoplánští a už ve 4. minutě měli první velkou šanci. Střelu Schönkypla vyrazil gólman hostů jen před dobíhajícího Ryneše, ale i s jeho dorážkou si Fleischmann poradil a míč vytěsnil na roh. Po čtvrthodině střela Kastenmajera jen těsně minula tyč krumlovské branky. Za další minutku měl tutovku Ryneš, kterého však znovu vychytal Fleischmann. Ve 23. minutě se do sóla dostal Schönkypl, posadil si na zem jednoho z obránců, ale dostal se velmi blízko ke gólmanovi, už neměl dostatek prostoru k zakončení a slabou střelu Fleischmann kryl. Hosté si první vážnější šanci vypracovali až v poslední minutě půle, kdy se ocitl sám ve vápně Mašek, ale z otočky vystřelil jen slabě do náruče připraveného Beránka.

Spravedlivý smír

Ve druhém poločase se hra vyrovnala. V 53. minutě po trestném kopu Poláčka hlavičkoval nebezpečně Čermák, ovšem i mladíček mezi domácími tyčemi se vyznamenal. Největší šance hostujícího Slavoje přišla po špatné malé domů Z. Šlaka, kdy se řítil sám na branku střídající mladík Zimek, ale jeho pokus o kličku gólman Beránek vyřešil jako starý mazák a hostujícímu hráči doslova ukradl míč z kopačky. Poslední možnost strhnout vítězství na svou stranu měl v závěru ještě domácí Grmela, který se po dlouhém autu dostal ve vápně k odraženému míči, ale tvrdou střelou těsně minul českokrumlovskou branku – a body se rozdělily.

Hornoplánští mohou litovat nevyužitých velkých šancí v prvním poločase, po obrátce Českokrumlovští hru vyrovnali, a tak je remíza nakonec spravedlivá.

Jak nastoupili

Horní Planá: Beránek, Z. Šlak, Grmela, Frühauf, Ryneš (74. Koritar), Rada, Kastenmajer, Nowak (85. Gajdoš), Reif, P. Schönkypl, J. Šlak.

Český Krumlov B: Fleischmann, Toman (58. Zimek), Tancer, Lukeš, Hamberger, Štich (35. J. Šváb), Kantor, Poláček, Čermák, Mašek (87. Hawelka), Haláček.