Derby vyhrálo béčko Slavoje

Český Krumlov - Oba týmy nastoupily bez několika hráčů základní sestavy.

4.6.2008

Lubomír Mašek (vpravo) otevřel skóre utkání, když v 77. minutě poslal Slavoj do vedení.Foto: DENÍK/Pavel Kacerovský

Fotbalová I. B třída – 23. kolo: FK Slavoj Český Krumlov B – SK Zlatá Koruna 2:1 (0:0)

Půle bez branek

V prvním poločase zaměstnávali hostující zlatokorunskou obranu převážně Weinhard a Mašek. Po centru Maška se objevil sám před gólmanem Schwarzem Weinhard, ale místo střely se ukličkoval. Weinhardův trestný kop Schwarz kryl. Zlatá Koruna byla nebezpečná ve středu hřiště a zejména Sirový s Dvořákem se prezentovali několika pěknými akcemi. Po centru Eibla hlavičkoval Mašek nad. K nebezpečné hlavičce se dostal také Smrček (v současné době působí pracovně v Irsku a přijel zpátky do Čech jen na týden), ale mířil mimo.

Smršť v závěru

Ve druhém poločase oživil hru domácích střídající dorostenec Babouček. Do velké šance se dostal Smrček, ale levou nohou mířil mimo Čábelovu branku. Rozhodující momenty přišly až v závěru utkání. Po Haláčkově pasu unikl po křídle Eibl, nacentroval a kanonýr Mašek otevřel v 77. minutě hlavou skóre utkání – 1:0.

O tři minuty později po Baboučkově přihrávce na Weinharda vyběhl špatně brankář Schwarz. Weinhard mu udělal kličku a dlouhým pasem našel před prázdnou brankou Lukeše, který nádhernou křížnou hlavičkou zajistil domácím druhý gól. V poslední minutě upravil na 2:1 přesnou střelou po zemi k tyči střídající náhradní brankář Cába. Český Krumlov se výhrou posunul na druhé místo tabulky. Zlatokorunští zůstávají poslední. V dalším kole zajíždí slavojáci na hřiště Vyššího Brodu.

Jak nastoupili

FK Slavoj Český Krumlov B: V. Čábela – Eibl, Pils, Kroupa, Toman (64. Vacek) – Lukeš, Haláček, O. Svoboda – Hawelka (46. Babouček), Weinhard, Mašek (78. L. Vařil).

SK Zlatá Koruna: Schwarz – Gallistl, Zayml, Květoň, Gajdoš – Rychtář, Sedláček, Sirový, Smrček (70. Řezanka) – Dvořák (89. Cába), Štajnocher.

Jan Petřík

4.6.2008 VSTUP DO DISKUSE

Parlamentní volby v Temelíně.

Jihočeské osobnosti nehýří po volbách optimismem

V Kájově pozor na nehodu v Boletické ulici

Půlstoletí českého fiktivního génia přibližuje výstava

Husinec /VIDEO/ - Výstavu, která provede celým životem génia, tedy Járy Cimrmana, hostí Městský úřad v Husinci.

I.A třída: Větřní si polepšilo na desáté místo

Českokrumlovsko - V jedenáctém podzimním dějství druhé nejvyšší oblastní fotbalové soutěže – I.A třídy – měli oba okresní zástupci výhodu domácího prostředí, ale znovu bodoval jen jeden.

Šofér řídil Alfa Romeo, přitom nesměl

Drahoslavice – S tím, že padne do rukou policie, zřejmě nepočítal mladý muž, který si vyjel v osobním autě značky Alfa Romeo.

Medvědi vytěžili z víkendového dvojkola pět bodů

Vimperk, Č. Krumlov - Napilno měli hokejisté v krajské lize, když si o předposledním říjnovém víkendu odškrtli hned dva odehrané zápasy.