Nebývá až tolik obvyklé, že odejde trenér od třetího týmu tabulky…
Asi tedy budu průkopníkem (smích). Ale vážně. U mužstva jsem skončil po vzájemné dohodě a víc už bych můj odchod podrobněji nerozváděl.

Představy vedení na podzimní část ovšem asi byly jiné.
Do sezony jsme šli s plánem hrát ve špičce tabulky, a to jsme dodrželi. Samozřejmě, byly tam věci, které se nepovedly. Měli jsme například sérii prohraných druhých poločasů, která nás potkala zrovna v důležitých zápasech s týmy z čela v Jankově nebo v Roudném. Ve druhé půli se naše hra rozpadla jako domeček z karet. Sám jsem si kladl otázku, proč tomu tak bylo.

Našel jste odpověď?
Myslím, že hlavní příčinou byla absence fotbalové osobnosti v týmu. Hráče, který by třeba i za příznivého stavu dokázal hru usměrnit, nebo v době, kdy se prohrávalo, tak by spoluhráče zdravě seřval a dal všemu nějaký řád. Výborní fotbalisté v Kaplici jsou, ale osobnost s tímto fluidem, ta mi v týmu chyběla. To byla asi hlavní příčina některých podzimních nezdarů. A ještě je tu jedna věc. Ve druhých poločasech neměli soupeři proti nám co ztratit. Prohrávali, vlétli na nás a s agresivnějším pojetím jsme se těžko srovnávali. V Kaplici je plno technických fotbalistů, ale nejsou tu typy hráčů, kteří by uměli víc přiostřit.

Co třeba Milan Románek?
To by byl ten typ. Na podzim ale z různých důvodů, ať už zdravotních, pracovních nebo rodinných, kdy čekal narození potomka, nebyla jeho forma ideální. Celkově musím říci, že v kabině i v přípravě bylo vše perfektní, ale na hřišti mi ta agresivita chyběla. Kdybych u týmu zůstal, tak bych hledal přesně ten typ agresivního hráče.

Myslíte, že Kaplice může ještě na jaře útočit na postup?
Sezona určitě není špatně rozjetá. V tříbodovém systému není sedmibodová ztráta nesmazatelná. O tom třeba loni přesvědčilo Milevsko, které po podzimu ztrácelo šest bodů a nakonec jasně postoupilo. Navíc se všemi soupeři ze špičky se hraje doma a v Kaplici to nikdo nebude mít lehké. Myslím, že vedení tým vhodně posílí. Osobně bych byl rád, kdyby se vrátil Jarda Houška, jehož góly a přínos konstruktivního hráče také chyběly. Je to otevřené a já přeji Kaplici vše nejlepší.