Okresní zástupci, kteří v minulé sezoně nejnižší krajské fotbalové soutěže obsadili ve skupině A konečné šesté resp. deváté místo, se před víkendovým startem I. B třídy nacházejí v rozdílném rozpoložení. Trenérům chvalšinského i křemežského Sokola jsme položili stejný okruh otázek.

Zeptali jsme se

1/ Došlo v kádru týmu oproti minulé sezoně ke změnám?
2/ Povedla se letní příprava?
3/ S jakým cílem jdete do nové sezony I. B třídy?

Starosti Chvalšin

Na lavičce chvalšinského Sokola začne další sezonu v pozici prvního trenéra mladý kouč Zdeněk Čarek.

1/ V kádru došlo k většímu počtu změn. Skončilo hostování Motze, který se vrátil do Lhenic. Aktivní kariéru ukončil Friš. Naštěstí jsme udrželi Lamače, který také chtěl odejít. Z pracovních a jiných příčin mám teď k dispozici sotva třináct lidí, a to je hodně málo. Jednáme o příchodu několika vytipovaných hráčů, například výměnou s Větřním, ale ještě nic konkrétního není. Potřebujeme ještě minimálně tři hráče.

2/ Letní příprava byla hodně slabá a nescházeli jsme se ani na tréninku. Hráli jsme jediný zápas s českokrumlovským dorostem, kdy i se mnou a masérem Matyášem nás bylo akorát jedenáct. To je ale dáno i letošním brzkým začátkem. Vůbec nechápu, proč se pouze v Jihočeském kraji začíná už teď. My se budeme v úvodu sezony, třeba i vinou pokračujících dovolených nebo stále probíhajících jednání o nových hráčích, dávat dohromady hodně těžko.

3/ Když doplníme kádr alespoň o tři vytipované hráče a vrátí se nám kluci, kteří chyběli v přípravě, tak si myslím, že na klidnější střed tabulky stále mít budeme. V týmu jsou zkušení hráči. Pokud se ale nepovede větší doplnění, tak to do budoucna vidím černě.

Posílená Křemže

První muž křemežského Sokola, předseda fotbalového oddílu Jiří Reitinger, se před novým ročníkem chopil i někdy nevděčné role trenéra. Novic na lavičce se páté křemežské sezony v I. B neobává.

1/ Co se týká odchodů, tak kádr zůstal prakticky stejný. Spíše jsme posilovali. Odešel jen Chaloupka, kterému skončilo hostování z Bavorovic. Ze stejného oddílu ale na hostování přichází zkušený Karel Čondl. Dalším posílením jsou hostování Jiřího Hucka z Nemanic, Petra Čadka z Dynama a návrat mladého Marka Schobera z hostování v Hrdějovicích.

2/ Letní přípravu hodnotím jako velmi dobrou. I s tréninkovou účastí a samotným přístupem hráčů k neoblíbené části sezony jsem byl spokojen. V domácí přípravě s dorostem Hradiště a pak i na turnaji v Plané u Budějovic jsme sice nebyli kompletní, ale domácí turnaj jsme už jako generálku hráli téměř v nejsilnějším složení. Hlavně náš turnaj se nám povedl. Výkony v tempu a s velkou bojovností mě potěšily.

3/ Cíl do sezony je u nás stejný jako každý rok, a to hrát od začátku v klidném středu tabulky a vyhnout se náročným bojům o záchranu. V úvodu ale máme těžký los, když hned v prvních kolech potkáme dva z velkých favoritů. V prvním kole máme doma Olešnici a pak ve čtvrtém jedeme do Horní Plané. Právě Smrčinu vidím jako nejvážnějšího aspiranta na postup. My budeme chtít na podzim uhrát co nejvíc bodů, aby se na jaře hrálo v klidu. Hlavní bude držet solidní domácí úspěšnost z minulé sezony.