Taktéž trenérů dvou zbývajících zástupců Českokrumlovska v nejnižší krajské fotbalové soutěži jsme se ptali (pozn. – dotazy viz výše) na současný stav jejich mužstev.

Stabilizovat kádr

Jistě k zajímavé rošádě došlo na lavičce v minulé sezoně celkově desátého Dynama Vyšší Brod, kde odcházejícího kouče Jirkala vystřídal benjamínek v trenérské pozici, teprve osmadvacetiletý Josef Woisetschläger:

1/ Někteří starší kluci avizovali konec. Chtějí hrát spíš v béčku, i když v případě potřeby přislíbili pomoc. Jedná se třeba o Šerhakla nebo Bäumla. Tím se vlastně naplňuje náš záměr pokračovat v omlazování mužstva. Proto jsme na roční hostování z Rožmberka získali Jana Jirkala (pozn. – bratr Aleše, který v Dynamu působí), Josefa Rolníka nebo Sojku. Z hostování tamtéž se vrátil Josef Koriťák a na půlroční hostování z Loučovic přichází Večerník. V kádru je nyní přibližně patnáct lidí, což je tak akorát. Případně budeme doplňovat z béčka.
2/Hráli jsme turnaj v Dřítni, kde v zápasech se soupeři z I. A jsme propadli hlavně v koncovce. Na pohár v Netolicích (pozn. – 1:6) jsme se v týdnu sešli jen v jedenácti a ve druhé půli odpadli fyzicky. V generálce jsme remizovali 1:1 doma s Loučovicemi. Celkově tedy byla letní příprava tak v rámci možností.
3/ Jak jsme řekl, budeme pokračovat v omlazení kádru. Hlavním cílem je tedy zapracovat nové hráče, stabilizovat kádr a dobře se vypořádat se startem do soutěže. V prvních třech kolech máme srovnatelné soupeře, takže chceme v úvodu uhrát pokud možno co nejvíc bodů. Po podzimu pak můžeme, podle umístění, případně cíle přehodnotit.

 

Posílení mužstva

Trenérským „doyenem“ mezi kormidelníky našich týmů naopak můžeme označit kouče v minulém ročníku celkově dvanáctého SK Zlatá Koruna, a to Františka Gallistla:

1/ Zpátky do Přídolí se vrátil brankář Mittasch. Do branky jsme proto z Krumlova na roční hostování získali zkušeného Schwarze. A Andrejco prodloužil hostování ve Frymburku. To je z odchodů všechno. Příchodů je víc. Na roční hostování ze Soběnova máme Kleina, který u nás už hrál. Ze Soběnova hostuje i Luboš Sedláček, což je bratr Míry Sedláčka, který u nás hraje. Na přestup z Brodu máme Zdeňka Sojku a ještě zkoušíme mladého Řezanku, odchovance Slavoje.
2/ Hráli jsme tři turnaje. Tradiční domácí Nejedlého memoriál, turnaj ve Stožci a v Holubově. Přátelsky jsme hráli doma s Aritmou a naposledy v generálce s Novou Vsí. Myslím, že příprava to byla dobrá. Mužstvo se dalo dohromady a nově příchozí hráči ukázali, že budou posilami.
3/ Jak jsem říkal, vypadá to, že jsme oproti minulé sezoně mužstvo posílili. Uvidíme, jak se nám povede začátek soutěže. Jasné ale je to, že chceme hrát tabulkově výš než v minulých ročnících, kdy jsme pouze bojovali o záchranu.