V druhé nejvyšší krajské fotbalové soutěži – oblastní I. A třídě – má Českokrumlovsko v sezoně 07/08 jediného zástupce, kterým je loučovický FC Vltava. Nad jeho dalším setrvání v soutěži se ovšem po polovině ročníku stahují temné mraky.

 

Černý podzim

Zatímco v poločase předchozí sezony figuroval FC Vltava na pátém místě podzimní tabulky se ziskem 21 bodů, tak po loňském podzimu je v pořadí A skupiny až poslední s pouhopouhými sedmi body na kontě. Ty Loučovičtí pohříchu uhráli výhradně na domácím trávníku. Venku vyšli v šesti duelech zcela naprázdno, navíc s černou kaňkou v podobě nedohraného zápasu 3. kola v Dřítni, kde byl zápas ukončen v 52. minutě za stavu 4:0 pro domácí vinou malého počtu hostujících fotbalistů. Tento malý příklad jasně ukazuje na současný největší problém FC Vltava, kterým je velmi úzký kádr. Tento fakt určitě vedl i k rezignaci trenéra Zdeňka Trnky po pátém kole. Na lavičce tak ve zbytku podzimu v roli hrajícího trenéra zaskočil Radek Krátký.

Loučovičtí ve třinácti podzimních zápasech nastříleli pouze 15 branek, což znamená druhý nejhorší útok. Při tom rovná třetina z dosažených gólů padla v jediném vyhraném utkání doma proti Slávii ČB, kdy se hráči FC Vltava do sítě nováčka trefili pětkrát (5:3). Kanonýrskou taktovku držel ostřílený Vít Šeda, jenž zaznamenal 6 branek (4 z penalt). Další bolestí je prostupná obrana. Čtyřiačtyřicet obdržených branek ukazuje na suverénně nejhorší defenzívu ze všech čtrnácti účastníků A skupiny I. A třídy.

 

Od kormidla

V roli hrajícího trenéra u FC Vltava působící Radek Krátký nám k hodnocení podzimu řekl: „Po odchodu trenéra Trnky jsem mužstvo převzal s Milošem Hüttnerem z nutnosti a vyloženě jako záskok a nouzové řešení. Na jaře ale z pracovních a časových důvodů pokračovat nebudu. A proč jsme tam, kde jsme? U nás je stále problém s kádrem vyvolaný odchody hráčů do zahraničí. V průběhu podzimu pak navíc postupně vypadlo pět klíčových hráčů základu – a bylo zle. A jak z toho ven? Ztráta není velká a pokud by se dařilo vyhrávat doma, možnost záchrany tu je. Určitě je ale třeba doplnit a zkvalitnit kádr. To je však už otázka pro nového trenéra, který jistě bude mít svou představu a přivede si své hráče.“ (pozn. – Loučovičtí v těchto dnech vedou jednání o obsazení trenérského postu, o výsledku budeme v nejbližším možném termínu informovat)