V utkání 18. kola nejvyšší oblastní fotbalové soutěže hrál první s posledním a čekala se jasná záležitost kaplických spartakovců.

V domácí sestavě se poprvé představil exhlubocký Ondřej Kuta, který ještě v minulém kole bojoval proti svému nynějšímu týmu.

Bolavá koncovka

Kaplice – Lažiště 0:1 (0:0)

Od první minuty bylo zřejmé, jakým směrem se bude zápas odvíjet. Hosté pozorně bránili, nikam se nehrnuli a spoléhali na brejky. A Kapličtí hráli do plných, což není jejich silná stránka. První jasnou šanci si domácí vypracovali po čtvrthodině, kdy P. Pulec po křídle vyslal bratra Martina, ten přesným centrem našel bratrance Lukáše, jenž však hlavou zamířil těsně vedle. Na druhé straně ve 20. minutě utekl Tesárek, ale Kopřiva si s jeho střelou poradil. O chvíli později vyslal dělovku zpoza vápna Románek, brankář Vitáček vyrazil před sebe, dobíhající M. Pulec dorážel z úhlu do odkryté branky, ale hrající trenér Pasák skluzem zachránil. Když se pak v závěru půle neujaly ani další šance Spartaku, šlo se do kabin za bezbrankového stavu. Nejblíž ke gólu bylo ve 41. minutě, kdy po centru Lesňáka hlavičkoval do odkryté branky L. Pulec, ale již překonaného Vitáčka zastoupil na čáře obránce Michalec.

Po změně stran se spartakovci jakoby hledali, přestali úplně hrát a nabídli několik šancí hostům. Až po hodině hry se domácí probrali ze zimního spánku. Po akci střídajícího Friedla se až před brankáře dostal Lesňák, ale Vitáček zachránil. V 72. minutě po centru L. Pulce dorážel v tísni Lesňák, místo míče však skončil v síti kaplický útočník. A přišel hektický závěr s hořkou tečkou pro Spartak. V 87. minutě byl ve vápně faulován Friedl a sudí ukázal na penaltu. V nastalé strkanici hostující Michalec šlápl na ruku ležícího domácího hráče, roli mstitele vzal na sebe Lesňák – a oba hráči se poroučeli předčasně pod sprchy. V těžké chvíli pak vzal odpovědnost na sebe M. Pulec, penaltu ale kopl prachbídně a hrdinou okamžiku se stal Vitáček. Ani to ale nebylo vše. V poslední minutě avizovaného pětiminutového nastavení se před domácí šestnáctkou uvolnil Tesárek a střelou přes obránce k tyči dokonal senzaci – 0:1. Kapličtí si ovšem zápas prohráli sami, protože podali výkon bez jiskry a chuti a v koncovce ukázali velkou nemohoucnost.

Příště jede nyní v tabulce až třetí Spartak v sobotu na hřiště desátých Přešťovic.

Libor Granec