Po vynucené přestávce nastoupili fotbalisté Spartaku Kaplice k dalšímu utkání KP opět venku. Na půdě šestého Chýnova se musel trenér Křiva obejít bez zraněných a nemocných Lexy, Bernáta, Urazila a Friedla. Příležitost od začátku dostali Švarc a Lesňák se Smolenem.
V úvodu byli aktivnější domácí, ale nejblíž k otevření skóre byli v 17. minutě Kapličtí. Lesňák ideálně vysunul Houšku, který šel sám, udělal kličku brankáři Brandštýlovi, ten jej poslal k zemi, dostal žlutou a pískala se penalta. Míč si postavil M. Pulec, ale Brandštýl jeho desítku vystihl a nadvakrát kryl. Na první změnu se tak čekalo do 23. minuty, kdy výkop domácího gólmana zachytil Lesňák, pronikl zprava do vápna a přízemní ranou dostal hosty do vedení. Kaplický mladík při prvním startu za áčko v základu dal i premiérovou branku (navíc o den dříve hattrickem za rezervu „odstřelil“ béčko Čt. Dvorů). Vedení spartakovcům vydrželo do 35. minuty. Po dalším z řady rohových kopů domácích nastal před Kopřivou velký závar, střelu jednoho z chýnovských hráčů srazil Švarc rukou – a pískala se druhá penalta zápasu. Navíc obránce Spartaku uviděl červenou a musel předčasně pod sprchy. Na pokutový kop šel chýnovský kapitán Hlinka a nedal Kopřivovi šanci – 1:1. Vyrovnaný stav ale nevydržel dlouho a do kabin šli spokojeněji hosté. V 39. minutě se míč na pravé straně dostal k M. Pulcovi, který přízemní střelou od postranní čáry překvapil Brandštýla a upravil na poločasových 1:2.
Zajímavé rušné utkání pokračovalo i po obrátce, rozhodující momenty ovšem přinesla až poslední dvacetiminutovka. Mnoho problémů domácí defenzívě znovu dělal agilní Lesňák. Ten v 71. minutě opět uplatnil rychlost, vnikl do vápna, kde byl sražen Hlinkou – a domácí kapitán putoval po červené kartě do šaten. Následně se k překvapení všech k provedení třetí penalty zápasu postavil znovu M. Pulec, ve druhém přímém souboji s Brandštýlem však byl úspěšnější a navýšil náskok hostů na 1:3. Domácí následně ve snaze o vyrovnání otevírali zadní vrátka, což byla voda na kaplický mlýn. V 78. minutě byl v úniku opět Lesňák, Zadražil jej zezadu fauloval a sudí bez váhání domácího zadáka vyloučil. Početní výhoda se tak naskytla spartakovcům, ale skóre se i přes několik velmi dobrých šancí nezměnilo. To však nemuselo Kaplickým už vadit, neboť si do tabulky připsali další cenné body ze hřiště soupeře a výhrou si upevnili průběžné čtvrté pořadí. „Klíčovým momentem byl překvapivý gól Martina Pulce v závěru první půle. Pochválit samozřejmě musím oba útočníky Houšku s Lesňákem, kteří svou rychlostí dělali soupeři velké problémy. Na postech stoperů zahráli velmi dobře zkušený Kokeš i mladý Smolen. A zmínit chci ještě práci neúnavného Románka, který se zranil na předzápasovém tréninku, ale se sebezapřením odehrál celé utkání,“ chválil trenér Křiva.
Fakta – branky: 35. Hlinka z pen. – 23. Lesňák, 39. a 71. z pen. M. Pulec, ŽK 4:2 (u hostů M. Pulec, Kuzma), ČK 2:1 (71. Hlinka, 78. Zadražil – 35. Švarc), řídil Pečenka. Spartak: Kopřiva, Krůček, Kokeš, Smolen, Švarc, Kuzma (85. Bajkanič), Románek, M. Pulec (90. Preusler), Záveský, Houška, Lesňák (78. Koclíř).
O nadcházejícím prodlouženém víkendu čeká Kaplické domácí dvojzápas. V sobotu přivítají na vlastním trávníku Týn a o velikonočním pondělí mají na programu dohrávku s celkem Vodňan (oba od 16.30).