Další jarní dějství mistrovských fotbalových soutěží v kraji i v okrese přináší široký a zajímavý výběr.

Krajský přeborOba okresní zástupci účinkující v nejvyšší oblastní soutěži – krajském přeboru – míří v jedenadvacátém kole ven.
V pozici na jaře neporaženého týmu, který dosud venku nezaváhal, jedou dnes do Protivína fotbalisté Spartaku Kaplice. Spartakovci jsou v průběžné tabulce čtvrtí pouze s jednobodovou ztrátou na třetí Tábor, a tak budou na půdě dvanáctého týmu pořadí nastupovat v roli favorita. V podzimním vzájemném zápase Kapličtí doma zvítězili v poměru 5:1.
Nesporně těžší úlohu budou mít zítra fotbalisté českokrumlovského Slavoje, kteří v boji o záchranu přeboru budou usilovat o překvapení a bodový zisk na hřišti druhého Milevska. Slavojáci v minulém kole doma remízovali s dalším favoritem z Tábora (1:1), ale se ziskem 13 bodů jim nadále patří až předposlední patnáctá příčka. Na podzim se v Krumlově z těsné výhry 2:1 radovali Milevští.

První třídyJediný okresní zástupce v oblastní I. A třídě – loučovický FC Vltava – utrpěl v minulém kole debakl 1:5 v Rudolfově a klesl na páté místo průběžné tabulky. O napravení pošramocené reputace budou Loučovičtí usilovat dnes dopoledne, na trávníku v pořadí desátého exúčastníka krajského přeboru ze Čtyř Dvorů to však nebude jednoduché. Na podzim se oba soupeři o body po výsledku 1:1 podělili.
Program třetího jarního pokračování I. B nabízí dvojici okresních derby. Velká pozornost bude nesporně upřena dnes do Křemže, kde se na hřišti devátého týmu tabulky od 15 hodin představí druhý a v odvetách dosud stoprocentní Frymburk. O náboj je postaráno. Křemežští totiž minule překvapili remízou v Horní Plané a navíc mají dnešnímu soupeři oplácet podzimní čtyřbrankový debakl.
Druhé okresní derby 17. kola I. B třídy se bude hrát zítra v Kaplici, kde se domácí béčko Spartaku utká s posledním nováčkem z Velešína. Domácí jsou favority, ale Velešín na jaře neprohrál a stejně jako na podzim (Kapličtí vyhráli těsně 1:0) neprodá kůži lacino.
Z dalších našich týmů hraje dnes doma ještě třetí Č. Krumlov B (se Včelnou), šestý V. Brod (s Římovem) a dvanáctá Z. Koruna (s béčkem Čt. Dvorů). Hornoplánské čeká dnes těžká partie na půdě první Slávie ČB a Chvalšinští míří rovněž dnes do Mladého.


Okresní soutěžeLídr okresního přeboru z Malont jede dnes na horkou půdu do Světlíku. Druhé Větřní přivítá Soběnov a třetí Dolní Dvořiště jede do Kájova.
V okresní soutěži je jasným šlágrem 13. kola dnešní partie prvního Přídolí s druhým Horním Dvořištěm.