Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Frymburk drží štít bez prohry

České Budějovice - Fotbalisté jediného okresního zástupce v druhé nejvyšší oblastní soutěži – I. A třídě – z Frymburku ani po pátém dějství nováčkovské sezony neznají hořkost porážky.

9.9.2008

Návrat do sestavy po zranění oslavil frymburský kanonýr Josef Micák (na archivním snímku ze Zlaté Koruny) gólem, ale stejně jako spoluhráči nebyl s výkonem asi spokojen.Foto: DENÍK/Karel Vosika

Tentokrát FC Šumava přivezl cenný bod z horké půdy budějovické Slávie a s bilancí dvou výher a tří remíz mu nadále patří lichotivá čtvrtá příčka.

Slávia ČB – Frymburk 1:1 (0:0)

Ve vyrovnané první půli se diváci branky nedočkali. Už v 5. minutě měl sice hostující Micák velkou šanci, když šel sám, ale jeho pokus o kličku domácí gólman vystihl. Ve 20. minutě po akci Matuše pálil Andrejco, znovu ale našel jen náruč připraveného brankáře Slávie. Na druhé straně měl dobrou příležitost domácí Šíma, ale na místě byl i Čábela – a do kabin se šlo za smírného stavu. Do druhé půle lépe vstoupili domácí. Ti se v 50. minutě dostali do přečíslení a Biščevan do odkryté branky pohodlně otevřel skóre – 1:0. Po hodině se ale začínalo znovu. Z dlouhého autu vznikl v domácí šestnáctce velký závar, míč se jednou odrazil od brankové konstrukce až k Andrejcovi, který nekompromisně dal na 1:1. V závěru měli převahu Frymburští, ale už bez gólového vyjádření. A v poslední minutě mohl přijít šok, když se po nedorozumění Čábely se stoperem Kunou dostal k míči osamocený domácí útočník, ale naštěstí pro hosty mířil jen do boční sítě. „Dostat gól v posledních vteřinách by bylo kruté. S remízou jsou spokojeni oba. Pro nás je nejhorší, že Juhaňák se zraněným ramenem vypadne asi na dlouho a marodka se nám začíná povážlivě zaplňovat,“ řekl frymburský kouč Jan Berit.

Sestava FC Šumava: V. Čábela – D. Račák, Kuna, Michal, J. Šisler – M. Račák, Juhaňák (10. Bagoni), Matuš, R. Mertl – Andrejco (90. Mrázik), Micák (90. Valeš).

V dalším dějství Frymburští přivítají v sobotu na domácím trávníku v tabulce sedmý Rudolfov

Autor: Karel Vosika

9.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
Stanislavu Semrádovi z Kardašova Řečice se letos úroda obřích dýní povedla. Na snímku je s vnukem Zdeňkem.
11

OBRAZEM: Pochlubte se, jak vám vyrostla dýně

V Křenově byl slavnostně odhalen nový dřevěný mariánský sloup, jehož rekonstrukce se ujali terapeuti a pacienti léčebny Červený dvůr.
13

Nový mariánský sloup v Křenově už stojí

Jubileum: Kronikář píše o Černé v Pošumaví již 40 let

Černá v Pošumaví - Nenápadné výročí, ale o to více významné a obdivuhodné, může letos slavit Černá v Pošumaví.

Z Chorvatska se vrátili s úsměvem a protančenými střevíci

Český Krumlov - Slunce, tepla a lidové hudby si užívala Jitřenka, jediný zahraniční soubor chorvatského festivalu.

VÍME PRVNÍ / AKTUALIZUJEME

Černá středa na silnicích Strakonicka, již zemřeli tři lidé

Strakonicko - Čelní střet osobního vozidla s kamionem u obce Přechovice ve směru na Volyni si ve středu odpoledne vyžádal dva lidské životy. Další život vyhasl dopoledne nedaleko obce Litochovice u Volyně.

Mladíci vyhráli pošesté v řadě, Hluboká si odvezla devítku

Kaplice – V jubilejním desátém kole oblastní fotbalové I.A třídy dorostu hostili mladíci společenství kaplického Spartaku a vyšebrodského Dynama soupeře z hlubockého podzámčí.