Konečné stříbro

Po loňském třetím místě nastupovali Frymburští do dalšího ročníku s nálepkou týmu, se kterým se počítalo na přední příčky pořadí. A papírové předpoklady okresní zástupce od začátku sezony, až na několik zaváhání, naplňoval. Po domácích výhrách v derby nad Chvalšinami a Křemží se Frymburští vyhoupli mezi nejlepší trojlístek, kde se pak drželi po celou sezonu. Po dvanáctém dějství a výhře na půdě nováčka z Velešína se hráči FK Šumava vyhřívali dokonce na nejvyšším stupínku. V podzimní předehrávce prvního jarního kola sice přišla nečekaná porážka v Římově, přesto poločasové 3. místo bylo velmi dobrým odrazovým můstkem do jarních bojů. Mužstvo trenéra Berita těžilo zejména z velmi dobré produktivity ofenzívy, kde čněl navrátivší se kanonýr Micák, tradiční silnou zbraní opět byly standardky. V zimní pauze navíc útok posílil exzlatokorunský ostrostřelec Andrejco. I v jarní části mužstvo stavělo na nedobytnosti domácí tvrze, kde za celou sezonu ztratilo jen třemi nerozhodnými výsledky.

Sezona pod lupou

V mistrovském ročníku 06/07 Frymburští z šestadvaceti zápasů v A skupině I. B třídy 16x vyhráli, 5x remizovali a 5x odešli ze hřiště poraženi.
Domácí hřiště bylo opět nedobytnou tvrzí a Frymburští zde získali 33 bodů z 39 možných. V podzimní části před domácí bouřlivou kulisou hráči FK Šumava zdolali Chvalšiny 2:0, Křemži 4:0, Č. Krumlov B 3:2, Římov 2:0, Mladé 5:1 a Včelnou 5:0. V odvetách na vlastním trávníku přehráli H. Planou 4:2, Z. Korunu 6:0, Čt. Dvory B 3:0 a v derniéře deklasovali Velešín 8:3. Pouze ve třech případech se o body se soupeři doma podělili, když na podzim remizovali s V. Brodem 0:0 a v odvetách se rozešli smírně se Slávií ČB a Kaplicí B (oba 1:1).
I na hřištích soupeřů patřili Frymburští ke špičce a venku uhráli 20 bodů za šest výher a dvě remízy. Na podzim zvítězili na půdě béčka Kaplice 4:1, ve Z. Koruně 3:1 a Velešíně 5:1. V jarní části si odvezli všechny body z Chvalšin (1:0), V. Brodu a Včelné (oba 5:1). Po bodu přidali na podzim na půdě béčka Čt. Dvorů (3:3) a v odvetách v Křemži (0:0). Ve zbývajících pěti zápasech venku neuspěli. Na podzim prohráli na Slávii ČB 0:2, v H. Plané 0:1 a nečekaně v Římově 0:3. Na jaře se vraceli s prázdnou z Č. Krumlova (0:2) a po ostudném debaklu 0:7 z Mladého.

Kompletní shrnutí průběhu sezóny frymburských fotbalistů naleznete v Českokrumloském deníku dnes, v sobotu 14. července.