Fotbalová I. B – 9. kolo: Slavoj Český Krumlov B – Šumava Frymburk 1:3 (1:2)


Série bez porážky fotbalistů Frymburku po derby na půdě krumlovské rezervy čítá už úctyhodných devět zápasů.

Rychlý obrat

Krumlovští nastoupili bez hráčů základu Fleischmanna, Čomora, Čermáka a Hlásenského. Navíc zranění nepustilo do hry hrajícího trenéra Procházku. Přesto šli domácí už v 5. minutě do vedení, a to po krásné akci Černého, který se zbavil dvou obránců a přeloboval i brankáře Vítka – 1:0. Frymburští se ale momentálně nesou na vítězné vlně, což potvrdili rychlým obratem v rozmezí 20. až 23. minuty. Nejprve dlouhý Kunův nákop trefil hlavou do šibenice Andrejco a za chvíli Micák výstavní trefou namířil do opačného horního rohu Čábelovy branky a dokonal obrat – 1:2. Po rohu Salzera ještě pálil Skípala do tyče. Na druhé straně po úniku Lippla měl vyloženou šanci Černý, ale zakončil ve skluzu o vlásek mimo.

Ve druhé půli pak hosté pečetili. V 65. minutě se opět po Kunově dlouhém pasu hlavou prosadil Sukdolák – 1:3. U domácích se dostal po Černého centru do šance navrátilec Gondek, ale mířil hlavou nad. Celkově však byl Frymburk lepší a zaslouženě si z okresního města odvezl všechny body.

Jak nastoupili

Český Krumlov: V. Čábela, Eibl, Petřík, Hamberger, Opolcer – Lukeš, Haláček (70. Gondek), Matoušek, Poláček, Černý, Lippl.
Frymburk: Vítek, J. Šisler, Kuna, Michal, Neumann (60. Račák), Skípala (63. R. Mertl), Matuš, Salzer, Sukdolák, Andrejco, Micák (85. Mrázik).