Fotbalová I. B třída – 22. kolo: Šumava Frymburk – Slavoj Český Krumlov B 2:0 (1:0)

Prestižní derby partie vedoucího celku tabulky A skupiny I. B se třetím v pořadí byl jasným šlágrem dvaadvacátého kola.

Výhra v deseti

Úvodní velkou šanci měli hosté, když se po Haláčkově střele k odraženému míči dostal Zimek, ale z malého vápna přestřelil Vítkovu branku. Na první změnu skóre se tak čekalo až do 35. minuty, kdy se radovali domácí. Přímo z rohového kopu na první tyč zacílil Salzer – a bylo to 1:0. Hosté ale zbraně nesložili a zejména aktivní Babouček dělal domácí obraně problémy. Jeho nebezpečnou střelu zblokoval stoper Kuna na roh. Důležitý moment pak přišel v 39. minutě, kdy šel za udeření Tomana předčasně pod sprchy domácí kanonýr Andrejco. Hosté však přesilovku nezvládli a domácí pozornou obranu se jim nepodařilo překonat. Nejblíž k tomu měli ještě před pauzou při Haláčkově trestném kopu, který však vytáhl brankář Vítek na spojnici břevna a tyče.

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. Krumlovští se v početní výhodě snažili překonat domácí obranný blok, Frymburští naopak hrozili z nebezpečných brejků Matuše a rychlého Micáka. Posledně jmenovaný se dostal do tří vyložených šancí, ale pokaždé zachránil brankář Fleischmann. Druhý pojišťovací gól domácích tak vstřelil po sólu z půlky hřiště předstoper Michal, který v 67. minutě upravil na 2:0.

Frymburští tímto vítězstvím udělali velký krok k postupu do I. A, neboť na nyní druhé Mladé mají už jedenáctibodový náskok. Českokrumlovské béčko se propadlo až na čtvrtou příčku.

Jak v derby hráli

Frymburk: Vítek – Račák, Kuna, Michal, J. Šisler – Salzer, Matuš (80. R. Mertl), Juhaňák, Bagoni (75. Sukdolák) – Andrejco, Micák (90. Tomka).

Č. Krumlov B: Fleischmann – J. Šváb, Čermák, Gryc, Toman (75. Kroupa) – Lukeš, Haláček, Poláček, Zimek (76. Podskalský) – Hawelka, Babouček (80. L. Vařil).

Jan Petřík