O přeborníkovi, kterým se po zásluze stali fotbalisté FK Dolní Dvořiště, bylo rozhodnuto už před dvěma týdny. Derniéra přesto přinesla několik zaznamenáníhodných událostí. Vítěz měl na závěr volno, a tak ani průběžně vědoucí kanonýr statistik Pavel Pecha nemohl rozhojnit svou letošní gólovou bilanci. Toho dokázal využít větřínský Jiří Opekar, který v domácí partii se Soběnovem zatížil konto soupeře pěti góly a dotáhl se na první místo. Oba zmínění tahouni svých celků nastříleli v sezoně shodně třiadvacet branek, a tak se bude letos kanonýrská koruna dělit.

Větřínští si vysokou výhrou pojistili konečné stříbro. Výsledný bronzový stupínek obsadil Velešín, jenž po prohrané půli dokázal otočit zápas v Holubově.
Vůbec největší přestřelka se strhla na trávníku celkově čtvrté Nové Vsi, která doma v průběhu utkání s Romo Č. Krumlov prohrávala už 2:6, aby nakonec v poslední minutě vydařenou standardkou matadora Jiřího Anderleho zachránila alespoň bod.

V duelu ze středu tabulky se pátý Světlík rozešel smírně s nakonec šestým Kájovem.

Poslední Horní Dvořiště sice doma zdolalo béčko FC Vltava, ale to už nic nemohlo změnit na jeho postavení, neboť při rovnosti bodů se Soběnovem má horší bilanci vzájemných zápasů (3:5, 2:2). Novic tak bude čekat na rezultát vyšších soutěží, který rozhodne o případném druhém sestupujícím (pozn. – jistý je sestup Rožmberku, který odstoupil z rozehrané soutěže).

22. kolo OPM: H. Dvořiště – FC Vltava B 2:0 (1:0) Plosz, R. Svoboda, Světlík – Kájov 2:2 (1:0) F. Píšek, Benda – M. Schönkypl, Baláž, Nová Ves – Romo Č. Krumlov 6:6 (2:4) Postl 2, Ševčík, Jiří Anderle ml., V. Borovka, Jiří Anderle st. – P. Kotlár 2, M. Kotlár 2, S. Med 2, Holubov – Velešín 3:4 (2:1) L. Bušta st., Hladík, Kočer – Jirský, Petr, Rytych, Semerád, Větřní – Soběnov 7:0 (2:0) Opekar 5, Turek, Jílek, D. Dvořiště volno.