Fotbalisté FK D. Dvořiště startovali na zimním turnaji českokrumlovského Slavoje, kde s bilancí jedné výhry, remízy a tří porážek obsadili předposlední páté místo. „Paradoxně nejlepší zápas jsme na turnaji sehráli hned na úvod proti béčku Krumlova (pozn. 2:2), přitom jsme k utkání jeli přímo ze soustředění. To byl zápas jako hrom, i když kluci toho měli hodně v nohách. Pak to ale bylo čím dál, tím hůř,“ povzdechl si trenér Hájek.

Účinkování na Stavebna Nejedlý Cupu zakončil tým od hranic potupnou porážkou 1:6 s přídolským zástupcem okresní soutěže. „Je pravdou, že Přídolí hrálo na turnaji velmi dobře. My měli v posledním zápase notně slepenou sestavu, ale ani to nás neomlouvá. Byla to ostuda a ještě teď jsem z toho rozmrzelý. I náhradníci by proti manšaftu ze soutěže měli ukázat, že jsme někde jinde. Je to v hlavách, ne v nohách. Ještě si to s hráči vyříkáme,“ i s odstupem více než jednoho týdne se zlobil první muž lavičky, který přesto našel na turnajovém vystoupení i pozitiva. „Určitě mě potěšilo, že se v koncovce prosazoval Zbyněk Fatura. Tomu patří velká pochvala.“

Dvořištští absolvovali turnaj na umělce i s poukazem na možnost, že by zde při nepřízni počasí v úvodu jara mohli hrát i některou dohrávku odloženého zápasu z podzimu. „S tím jsme také kalkulovali. Proto mě mrzí, že jsme dobrého terénu nevyužili lépe. Chtěli jsme zapracovat na souhře, kombinační hra se ale vůbec nedařila,“ uzavřel ohlédnutí za turnajem trenér Hájek.

V jarní části okresního přeboru se příznivci fotbalu mohou těšit na zajímavý souboj o postup do krajské I. B třídy, kde Dolní Dvořiště patří do užšího okruhu favoritů OP. „Já říkám, že největší favorit je pro mě stále Velešín, i když má určitou ztrátu. Tento tým vůbec neměl z první třídy sestoupit, což dokázal třeba vysokou výhrou nad Větřním. Navíc má na jaře nejlepší los a všechny soupeře ze špičky přivítá doma. Velmi kvalitní manšaft má ale i Větřní. My samozřejmě mezi favority patříme, ale musíme to potvrdit už v obou dohrávkách, které nás čekají s Rožmberkem a Světlíkem,“ už se dívá na jarní start lodivod František Hájek.