Ve 22. kole fotbalového krajského přeboru se utkal třetí s pátým týmem tabulky. Již předzápasové prognózy hlásaly, že by se měl hrát kvalitní fotbal – a bylo tomu tak.

Kaplice – Hluboká 3:3 (2:2)
Kdo přišel, ten musel být spokojený. Od první do poslední minuty byl k vidění fotbal ve velkém tempu nahoru dolů. Navíc hned první vážnější akce skončila vedoucí brankou domácích. V 7. minutě Friedl přihrál do vápna nabíhajícímu Lesňákovi, který v tísni šťastně obstřelil vybíhajícího Matouška na 1:0. Jenomže vedení vydrželo spartakovcům jen pár minutek. Ve 12. minutě poslal do šestnáctky vysoký centr Čermín, Záveský odhlavičkoval jen za vápno a Lavička parádní střelou bez přípravy vymetl pavouky z pravého horního růžku kaplické svatyně – 1:1. I nadále se pokračovalo ve velmi svižném tempu, míč častěji na kopačkách však měli dobře kombinující hosté. Hlubočtí byli odměněni ve 27. minutě, kdy po rychlé souhře našel Lavička na vápně Dudka, který z otočky pohotově vypálil a přízemní ranou k tyči otočil na 1:2. Jenomže ani hosté se z náskoku neradovali příliš dlouho. V 35. minutě se zprava podél brankové čáry dostal do vápna Lesňák, proti němu vyběhl gólman Matoušek, dosti nevybíravě mu zajel pod nohy, ale kaplický útočník ještě stačil poslat lehký centr před branku, rozhodčí ponechal výhodu a Záveský dorazil do prázdné branky – 2:2. O chvíli později Houška vysunul Lesňáka, který prošel do šestnáctky, podél brankáře přihrával na zadní tyč, bohužel tentokrát nikdo ze spoluhráčů nedobíhal. Opravdu strhující poločas, ve kterém byli herně o něco lepší hosté, tak skončil smírně 2:2.
Po změně stran jako první zahrozili hosté. Po pohledné akci zakončoval z vápna Klíma, mířil ale mimo. O chvíli později Kopřiva kryl Lavičkův trestný kop. Pak ale jakoby hostům docházely fyzické síly, rázem navrch začali mít Kapličtí, byli aktivnější a dostávali se do šancí. Po hodině hry zahrával trestný kop z pravé strany M. Pulec, na centr nejvýše vyskočil Lesňák, vyslal umístěnou gólovou hlavičku, ale Matoušek našel ve svém rejstříku excelentní zákrok a míč dokázal se štěstím vyškrábnout. Následně se na vápně uvolnil Friedl, jehož střela po zemi jen těsně minula levou tyč. V 63. minutě chyboval na polovině hřiště Kokeš, hosté se dostali do brejku, střelu Klímy si však Kopřiva doslova vychutnal. Z protiútoku centroval M. Pulec na Krůčka, který však hlavičkoval mimo. V 72. minutě opět zprava centroval M. Pulec, z vápna pálil z voleje Houška, naštěstí pro hosty mířil do středu branky, kde byl připravený Matoušek. O chvíli později Kopřiva dlouhým nákopem poslal do stoprocentní šance Houšku, ten ale pálil znovu vedle. Aktivní hra Spartaku slavila úspěch v 77. minutě. Z levé strany poslal Kokeš prudký centr, na který si naběhl Románek a střelou bez přípravy uklidil míč pod břevno Matouškovy svatyně – 3:2. Nádherný fotbalový moment. Poté to zkoušel i Záveský a s tečovanou střelou měl Matoušek hodně práce. Udeřilo ale na druhé straně. Tři minuty před koncem zahrávali hosté standardku z levé strany šestnáctky, Jankovský poslal přízemní centr na přední tyč a nabíhající Čermín usměrnil míč za záda brankáře Kopřivy – 3:3.
Nakonec se body dělily. V prvním poločase byli o něco lepší hosté, po změně stran Kapličtí aktivní hrou soupeře zatlačili, přesto se tříbodové radosti nedočkali. I přes ztrátu ovšem vyprovázel domácí fotbalisty ze hřiště potlesk fanoušků. Hráči obou týmů se postarali o kvalitní podívanou. Každý fotbalový fanda by si mohl přát, aby takových zápasů bylo co nejvíc.
Fakta – branky: 7. Lesňák, 35. Záveský, 77. Románek – 12. Lavička, 27. Dudek, 87. Čermín, střely na branku 6:5, mimo 7:4, rohy 4:1, fauly 16:23, ŽK 1:5 (u domácích M. Pulec), rozhodčí Jelínek, 350 diváků. Sestava Spartaku: Kopřiva, Krůček, Kokeš, Smolen, Švarc, M. Pulec, Románek, Friedl, Záveský, Lesňák (80. Urazil), Houška.

V dalším kole se spartakovci představí v neděli na půdě posledního J. Hradce.