Fotbalisté krumlovského Slavoje si před kvapem se blížícím startem jarní části krajského přeboru otestovali formu na domácí umělce, kam si pozvali kombinovaný celek Jankova.

Áčko divizního soupeře v sobotu dopoledne odehrálo na Složišti pouze poločas přípravy, a tak na krumlovskou umělku přijeli hosté s polovinou hráčů prvního týmu (mj. Maxa, Kollár, Maršán, Janoušek) a druhou půlkou své rezervy. Domácí kouč Pintér kvitoval, že tentokrát měl k dispozici kompletnější sestavu. Od začátku naskočili po zranění se vracející Špát i minule zraněný M. Svoboda.

Č. Krumlov – Jankov kombi 1:0 (0:0)

Od prvních minut se hrála dobrá přípravná partie, v níž měli domácí se silným větrem v zádech opticky více ze hry, ale do vyložených šancí se do půle nedostali. I po změně stran byla větší aktivita na domácích kopačkách. Rozhodnutí padlo v polovině druhého dějství. Po střele Boháče z úhlu vyrážel jankovský gólman Prener na roh, ten rozehrál Špát a výborně hrající Zatloukal vsítil hlavou jediný gól utkání – 1:0. Dvě obrovské šance na pojistku měl v závěru Boháč, ale poprvé v jasné pozici vůbec nezakončil a podruhé vyslal bombu těsně vedle pravé tyče svatyně hostů.

Sestava Slavoje: Trenčanský – M. Svoboda, Flöring, Benc, Zatloukal – Kantor, Klivanda, Sivák, O. Svoboda – Špát, Boháč, střídali: Šiller, Benčič, Petřík a Pils.

Generálku sehrají slavojáci v sobotu na přírodní trávě na Složišti s Loko ČB.

Ohlas trenéra českokrumlovského Slavoje Lubomíra Pintéra si přečtěte v Českokrumlovském deníku dnes, v úterý 4. března.