Výběr ze zápasů jedenáctého podzimního dějství oblastních fotbalových soutěží z pohledu vystoupení zástupců našeho okresu.

Krajský přebor

Za jeden z magnetů tohoto kola nejvyšší oblastní soutěže – krajského přeboru – lze rozhodně označit zítřejší partii v tabulce šestého Jankova se čtvrtým kaplickým Spartakem. Duel na trávníku exdivizního týmu je z mnoha pohledů zajímavý, neboť se v něm v obou dresech představí několik hráčů se zkušenostmi z obou táborů. Domácí navíc povede do boje kormidelník Koutský, jenž má za sebou nedávnou hořkou zkušenost z kaplické lavičky.

Všichni se samozřejmě dobře známe a je to takové malé derby. Zápas ovšem bereme jako každý jiný a chceme v něm uspět,“ odhodlaně říká kaplický trenér Václav Domin, který by měl mít k dispozici téměř kompletní kádr. „Minule pro nemoc chybějící Lesňák už trénuje a měl by být připraven. Drobné problémy s puchýřem na noze trápily Flöringa, ale i on by měl hrát,“ vyjmenovává kouč a má jasno i v taktickém záměru: „Hlavně musíme z vypracovaných šancí dávat góly, což byla i minule proti Chýnovu naše slabina.“

I druhý okresní účastník KP – českokrumlovský Slavoj – jede zítra ven, a to na půdu rezervy třetiligového Sezimova Ústí. Utkají se třináctý se sedmým týmem průběžného pořadí. Po dvou výhrách jsou papírovými favority slavojáci. „Vše se samozřejmě bude odvíjet od sestavy soupeře. Pokud nastoupí pendlové z áčka, tak tomu pochopitelně přizpůsobíme složení základu i taktiku. Hlavně bychom chtěli navázat na minule vzadu uhranou nulu ze zápasu s Katovicemi,“ říká krumlovský kouč Lubomír Pintér, jenž má příjemné starosti s vybíráním základní jedenáctky. „Až na jednu výjimku, a to při tréninku lehce zraněného Beránka, jsou všichni hráči zdraví a připravení nastoupit.“

První třídy

Jediný okresní zástupce v druhé nejvyšší oblastní soutěži – I. A třídě – z Frymburku se minule opět naladil na vítěznou notu a po třech porážkách znovu bodově zabral domácí výhrou nad Čtyřmi Dvory. Aktuálně sedmý FC Šumava se zítra představí na trávníku třináctého Kamenného Újezdu.

V nejnižší krajské soutěži – I. B třídě – se v jedenáctém kole hrají další tři okresní derby. Pro oba rivaly doslova existenční zápas bude k vidění dnes ve Chvalšinách, kde hostuje loučovický FC Vltava. V bitvě posledního s předposledním budou oba usilovat o první podzimní výhru. Druhé derby ze spodní poloviny svede dnes proti sobě v tabulce jedenácté béčko Č. Krumlova s desátým Vyšším Brodem.

Jistě zajímavý prestižní souboj, pro změnu však celků z horní poloviny průběžného pořadí, nabídne dnešní utkání aktuálně šestého nováčka z Dolního Dvořiště se sedmou Křemží.

Doma hrají ještě v pořadí třetí béčko Kaplice (dnes s Trhovými Sviny) a Malonty (dnes už od 10.30 s béčkem Čtyř Dvorů). V pořadí druhá Horní Planá zavítá zítra na horkou půdu čtvrté Olešnice.