Fotbalisté FK Topmen Spartak Kaplice jsou tradičním účastníkem týnského Memoriálu Ladislava Světela, jenž si odškrtl už 34. ročník.

Semifinálová výhra

Kaplice – Slávia ČB 3:1 (1:1)

Tradiční účastník memoriálu proti turnajovému nováčkovi nezačal dobře a už od 4. minuty musel dotahovat, když se nepovedený centr Stropka změnil v dokonalou střelu, která překvapila i brankáře Kopřivu. Gól spartakovce viditelně zaskočil, o chvíli později mohli totiž inkasovat podruhé. Po chybné rozehrávce Kopřivy pálil znovu Stropek, ale Krůček vyhlavičkoval z branky. Kapličtí se probudili až po dvaceti minutách, kdy těsně nad střílel M. Pulec. Závěr půle už jasně patřil Spartaku. Z velkého závaru hlavičkoval Krůček zblízka do břevna. Poté byl sám před Novákem agilní Kollár, branku Slávie ale těsně minul. V posledních vteřinách půle se Kapličtí přece jen dočkali. Na pas Flöringa si naběhl L. Pulec, ve vápně se uvolnil a tváří v tvář brankáři nezaváhal – 1:1. Druhé dějství se už hrálo zcela pod taktovkou favorizovaného kaplického celku. Ve 43. minutě pronikal do vápna Lesňák, nejzkušenější hráč Slávie Šíma jej zastavil jen za cenu faulu a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Záveský – 2:1. Pečeť na finálovou účast dali spartakovci v 51. minutě, kdy Kollár ideálně uvolnil Flöringa, který první brankou v kaplickém dresu upravil na konečných 3:1. „Prakticky z jediné střely na branku jsme dostali náhodný gól. Pak jsme si vypracovali plno šancí, ale dlouho jsme nemohli dát gól. Je znát, že pořád hledáme optimální sestavu. Stínem je, že po zápase zkolaboval Románek a musel být převezen do nemocnice,“ přiblížil nám nový kaplický kouč Václav Domin.

Spartak: Kopřiva – Krůček, Kokeš, L. Matoušek – M. Pulec, Románek, Flöring, P. Pulec – Kollár, Záveský – L. Pulec, střídali: Kuta, Vávra, Beránek, Hejný.

Finálová prohra

Týn – Kaplice 4:2 (1:1)

Do finálového duelu (na 2x40) vstoupili lépe hosté, ale šance Záveského a Lesňáka se neujaly. A v 8. minutě uhodilo na druhé straně, když se z přímého kopu trefil Meidl na 1:0. Převaha spartakovců našla vyjádření ve 20. minutě, kdy Kollár poslal do úniku po křídle Krůčka, ten přízemním centrem našel na přední tyči Lesňáka, jenž usměrnil míč za Šmitmajerova záda – 1:1. Dobré příležitosti Krůčka a Flöringa však už efekt nepřinesly, a tak se ve druhé půli postupně začala projevovat větší chuť domácích po turnajovém triumfu. Nejprve se ve 45. minutě parádně pod břevno trefil Hošek a za dvě minuty ze závaru zvýšil Buriánek na 3:1. Kapličtí se nadále trápili v koncovce, a tak lekce z týnské produktivity pokračovala v 77. minutě, kdy mladík Aita zvýšil na 4:1. Dvě minuty před koncem hosté už jen korigovali, když po nakrátko rozehraném rohu a centru Kollára uplatnil důraz L. Matoušek – 4:2. „Opět jsme předvedli špatnou finální fázi, na které musíme ještě hodně zapracovat. Ve druhé půli jsme prostřídali celou obranu, což bylo znát. Vzadu jsme dělali chyby. Přesto byla tato příprava celkově přínosem. Vyzkoušeli jsme většinu hráčů a poznali, co je třeba zlepšovat, a to už zmíněnou koncovku,“ věděl Domin.

Spartak: Kopřiva – Krůček, Kokeš, Vávra – M. Pulec, P. Pulec, Flöring, L. Pulec – Kollár, Záveský – Lesňák, střídali: Kuta, L. Matoušek, Beránek, Hejný.

V rámci vyhlášení cen pořadatelů byl nejlepším hráčem Kaplice na turnaji vyhodnocen Martin Kollár.

Zítra hrají Kapličtí další přípravný duel, v němž od 17.30 na domácí půdě přivítají budějovickou Lokomotivu.

Libor Granec, Karel Vosika