ZD Olešník – FK Spartak Kaplice 0:1 (0:1)

V utkání pátého kola KP na sebe narazila mužstva z opačných pólů tabulky. V průběžném pořadí patnáctý nováček z Olešníku přivítal na svém hřišti lídra.
Soupeři poměřili síly už v rámci letní přípravy. Na hřišti ve Slavči po bezbrankovém prvním poločase zvítězili Kapličtí vysoko 6:2. Možná i proto nastoupili domácí v defenzivnějším rozestavení 4 – 5 – 1.

Vychýlená muška

V první půli se domácí téměř výhradně bránili, hostující hráči se však doslova předháněli v neproměňování vypracovaných šancí. Už ve 3. minutě po přihrávce Záveského měl velkou příležitost Friedl, zblízka však nastřelil jen brankáře. Za chvíli se situace opakovala, tentokrát přihrál Freidlovi do šance L. Pulec, ale znovu bez efektu. Domácí vážněji zahrozili pouze v jediném případě, kdy po brejku střílel Hezoučký, branku Spartaku však netrefil. Pak to byli znovu Kapličtí, kteří se tlačili do zakončení. Nejprve gólman Dvořák vyškrábnul povedenou křížnou střelu Záveského.

Poté ze závaru před brankou pálil Cahyna, překonaného brankáře ovšem zastoupil na brankové čáře jeden z obránců. K podobné situaci došlo i ve 26. minutě, kdy bránící Rys zablokoval gólovou střelu Houšky. Vedoucí branka Spartaku ovšem ne a ne přijít. Další gólovku si hosté vypracovali v 37. minutě, kdy po centru L. Pulce střílel bez přípravy Friedl, gólman Dvořák s notnou dávkou štěstí vytáhnul balón na další roh. Minutu na to pronikl zprava do šestnáctky Záveský, jeho centr na zadní tyči nedopravil do branky Krůček, balón se odrazil k Freidlovi, ten se kličkou zbavil vybíhajícího brankáře, jenomže následnou střelu vyhlavičkoval z prázdné branky Švec.

Za výraznou převahu byli Kapličtí odměněni vedoucí brankou až krátce před přestávkou. Po faulu na Houšku se k rozehrání trestného kopu postavil Bernát a tvrdou střelou po zemi propálil domácí zeď, gólman Dvořák byl v tomto případě bez šance – 0:1.

Celou reportáž si přečtěte v Českokrumlovském deníku dnes, v úterý 4. září.