Spartak Kaplice – ZD Olešník
6:2 (0:0)


Skóre se mohlo měnit již po třech minutách hry, ale po pěkné kombinaci a centru Románka hlavičkoval mimo Janků. Hráči Olešníka se však nechtěli nechat zahanbit a i oni se dostali na dostřel kaplické branky. V závěru první desetiminutovky pálil nebezpečně Hezoučký, naštěstí jeho střela těsně minula levou tyč. Spartakovci byli aktivnějším týmem, ale jejich šance zůstávaly nevyužity. Ve 25. minutě pálil zleva tvrdě Koutský, gólman Dvořák stačil jeho střelu vyrazit. O chvíli později selhal ve stoprocentní gólové šanci Janků a krátce po něm po pěkném uvolnění nastřelil Houška tyč. Hosté se snažili o rychlé protiútoky, nejednou se však o slibnou možnost připravili svou nepřesnou přihrávkou. V závěru prvního poločasu to byli znovu Kapličtí, kteří měli blízko ke gólu. Ve 38. minutě si Bernátův centr z přímého kopu zpracoval Lukáš Pulec, pálil však nepřesně. Po něm zkoušel střelecké štěstí z dálky Janků, gólman Dvořák se ovšem překvapit nenechal a míč stačil vyrazit nad břevno.

Přestřelka

Do druhého poločasu provedl kaplický trenér pár změn v sestavě a s příchodem Záveského se hra Spartaku notně oživila. Hned ve druhé minutě druhého dějství Kapličtí rozebrali obranu Olešníku do posledního šroubečku, na konci pohledné akce si Janků narazil míč se Záveským a po zemi poslal míč přesně k tyči – 1:0. Úvodní gól strhnul doslova lavinu. Na brankáře Dvořáka se valil útok za útokem. V 50. minutě trefil tyč Urazil, po něm zazdil tutovku Lukáš Pulec, přesto se na druhý gól v síti Olešníka nečekalo dlouho. V 53. minutě po trestném kopu ze strany Bernát prodloužil míč na Krůčka a ten se zblízka hlavou nemýlil. Hned z dalšího útoku přidali Kapličtí třetí gól, když doslova vyhořela hostující obrana a Houška své sólo z poloviny hřiště zakončil na 3:0. Během dalších šesti minut domácí přidali další dvě branky. Nejprve po faulu Máchy na Záveského proměnil pokutový kop Bernát a smrtící gólovou čtvrthodinku završil po hodině hry po nezištné Románkově přihrávce Houška.

Šance pro soupeře

Po této gólové smršti kaplická bdělost v obranné fázi přece jenom polevila a soupeř toho dokázal využít. V 69. minutě si na dlouhý pas za obránce naběhl Hezoučký, který se k míči dostal dříve než vybíhající brankář Kopřiva, a hosté se mohli radovat z první branky v síti kaplického Spartaku. Ve zbylých minutách již nebylo k vidění tolik pohledných akcí, domácí měli míč častěji na svých kopačkách. Skóre se pak ještě měnilo v poslední desetiminutovce, a to hned dvakrát. Nejprve v 83. minutě se po rohu L. Pulce dostal k odraženému míči Houška, dokázal se uvolnit a přesnou střelou k levé tyči završil půltucet branek v hostující svatyni – 6:1. Úplně poslední gólové slovo měli hosté. Po centru z pravé strany Kapličtí zadáci pozapomněli na bránění nabíhajícího Šímy, který se následně dokázal uvolnit a střelou po zemi k levé tyči upravil na konečných 6:2 pro Spartak. Kapličtí si tak v přípravném období připsali na své konto první vítězství.

Trenér Spartaku Jaroslav Křiva: „Konečně jsme v přípravě uspěli. Dali jsme branky a zvítězili, což je pro nás podstatné. Probudili se i útočníci. Celkový projev byl z naší strany dobrý, až na malé výjimky. Pomalu se začíná rýsovat základní sestava pro mistrovské zápasy. Ještě máme dvě přípravná utkání, nebo-li turnaj v Týně, kde bychom už chtěli sestavu stabilizovat. Věřím, že na Český Krumlov budeme dobře připraveni. Také doufám, že se nám povede zabudovat čtyři až pět hráčů do základní jedenáctky v té letošní krátké přípravě.“

Sestava Spartaku: Kopřiva – Krůček, Kokeš, Bernát, Cahyna – Koutský, Románek, Friedl, L. Pulec – Houška, Janků, střídali Urazil, P. Svoboda, Rossmüller, Babka, Záveský.