Penalty a karty

Pokutové kopy: Velmi zajímavá je kaplická statistika pokutových kopů. V průběhu podzimu měli spartakovci výhodu penalty celkem třikrát, což je stejný počet jako za celou loňskou sezonu. V minulém ročníku ze tří proměnili jedinou, tentokráte byli v této činnosti stoprocentní. Zásluhu na tom má úspěšný penaltový exekutor František Záveský, který všechny tři desítky s přehledem proměnil. Poprvé tomu bylo ve třetím kole v Týně, kde to při konečném výsledku 2:3 byl i gól vítězný. Druhý pokutový kop proměnil doma proti rezervě Sezimova Ústí, když otevřel skóre a načal čtyřgólovou nadílku Spartaku. Třetí jedenáctku zahrávali Kapličtí v Roudném, kde opět po faulu na Lesňáka za nerozhodného stavu 1:1 se Záveský nemýlil. Nakonec se však radovali z výhry domácí.

Proti Kaplici rozhodčí nařídili během šestnácti podzimních zápasů čtyři pokutové kopy, což je o dva více, než za celý minulý ročník. Tři penalty soupeři proměnili, roudenský Pintér nastřelil břevno kaplické branky.

Karetní hříšníci: V šestnácti na podzim odehraných zápasech byli hráči Spartaku rozhodčím napomínáni žlutou kartou celkem v 39 případech, což činí průměr 2,43 žluté karty na zápas. V tomto směru byl „nejpilnějším sběratelem“ Radim Kokeš, který byl napomínán devětkrát.

A co říká statistika červených karet? Čtyři zápasy nedohráli spartakovci v plném počtu. Postarali se však o to jen dva hráči. Hned v prvním kole v derby v Českém Krumlově byl vyloučen Karel Krůček. Ve druhém kole doma proti Lažišti jej napodobil Michal Flöring. Oba si pak své prohřešky zopakovali v závěru podzimu. Jedenácté kolo v Jankově nebylo dopřáno dohrát Krůčkovi, který musel do kabin po dvou žlutých kartách. Třinácté kola v Čížové se pak stalo osudným Flöringovi, který tak „minisouboj“ s Krůčkem vyrovnal na 2:2. I on byl vyloučen po dvou žlutých kartách.

Divácká kulisa

Šestnáct na podzim odehraných zápasů Kaplice shlédlo v součtu celkem 3365 diváků, a to činí průměr 210 fanoušků na jedno střetnutí, což je velmi pěkné číslo.

Vlastním fandům se představili Kapličtí celkem v osmi případech a těchto osm zápasů vidělo 1750 diváků. V průměru se tedy na zápas kaplického áčka přišlo podívat 219 lidí. Tato statistika je oproti minulému ročníku nižší. Důvod je zcela jasný. Hned tři zápasy z osmi odehráli spartakovi doma v sobotu, která je z pohledu kaplického fanouška méně oblíběná než neděle. Nejvíc fanoušků přišlo doma na derby s Českým Krumlovem. Bylo jich 350, a to je na to, že se hrálo za mrazivého počasí a navíc v sobotu velmi pěkná návštěva. Nejméně jich pak vidělo vysokou výhru 5:1 nad Čkyní. To si cestu na kaplický stadion našla pouhá stovka fanoušků.

Na hřištích soupeřů se Kapličtí představili také osmkrát. Celkem na ně bylo zvědavo 1615 diváků a v průměru tak přišli 202 diváci. Nejvíce jich bylo zvědavo na úvodní kolo, kdy za krásného letního počasí vidělo v srpnu derby v Českém Krumlově celkem pět stovek fandů.

Všem divákům, kteří během podzimní části navštívili zápasy Spartaku, patří velké DÍKY. Jejich přízně si kapličtí hráči velmi váží.

Libor Granec