Po podzimu druhý tým fotbalového krajského přeboru – Spartak Kaplice – se nachází ve finiši zimního přípravného období. Na aktuální stav v táboře kaplického očekávaného favorita na boje o postup do divize jsme se ptali trenéra Jana Koutského.

V závěru minulého týdne jste absolvovali čtyřdenní soustředění v Nové Včelnici. Splnila tato fáze přípravy vaše představy?

Se soustředěním jsem byl velice spokojen, a to se samotnou účastí hráčů i jejich přístupem. Zúčastnilo se devatenáct hráčů kádru, absolvovali jsme jedenáct tréninkových jednotek, včetně dvou speciálních na umělkách v Horním Žďáru a Jindřichově Hradci. Na závěr jsme pak hráli zápas s účastníkem krajského přeboru Vysočiny ze Žirovnice.

Tu jste přesvědčivě zdolali v poměru 4:1. Co vám zápas ukázal?
V první řadě to byl fakt, jak kluci utkání zvládli, i když jsme nastoupili po opravdu velmi náročné přípravě. Z toho pohledu mě i trochu překvapilo, jak se nám třeba dařily standardky, kterým jsme se v přípravě zatím až tolik nevěnovali. Dobré bylo, že jsme si vypracovali obrovské množství šancí. Snad jen ta koncovka mohla být ještě lepší, ale na tom také zapracujeme.

Do utkání naskočil i obránce Bernát, který před tím absolvoval přípravu v Jankově. Znamená to, že zůstává v Kaplici?
Z pracovních důvodů nebude u nás na jaře pokračovat Cahyna, a tak vedení klubu Bernátovi nepovolilo hostování v Jankově, takže zůstává a já s ním počítám. K žádnému oslabení tím u nás nedošlo.

Kádr naopak řadou příchodů rozhodně posílil a konkurence je velká. Už se rýsuje základní sestava?
Určitý obrázek jsem si už samozřejmě udělal, ale máme ještě čas. Vím, jak hráči vypadají a co od nich mohu čekat. Je ale jen na nich, jak se každý ukáže a přesvědčí mě o tom, že do mužstva patří. Všichni mají stejnou šanci.

Nyní vás na Složišti čeká těžký test v podobě zápasu s třetiligovým Sezimovo Ústím. Tam už se bude sestava krystalizovat?
Po soustředění nás momentálně trápí některé neduhy a drobná zranění, takže sestava asi ještě nebude ideální a více podobná té, která by měla hrát za měsíc v derby s Krumlovem. Už pochopitelně nebudeme točit tolik hráčů, ale jak jsem řekl, šanci všichni ještě dostanou. Už se ale já i hráči na Sezimák těšíme. Je to top soupeř, se kterým se v přípravě utkáme, a pro hráče je to výzva ukázat se v zápase, který se opravdu nehraje každý den.

Jihočeskou zimní ligu za týden uzavřete duelem s ligovým dorostem Dynama. Co to bude ve finiši?
Po Dynamu budeme mít ještě dva víkendy. Už jistě domluvený je na první březnovou sobotu zápas s divizními Horažďovicemi. Ten chceme podle počasí sehrát buď doma, případně na umělce v Písku nebo Strakonicích. O generálce týden před startem přeboru se ještě jedná. Hledáme soupeře na úrovni I. A třídy.