Oba okresní zástupci účinkující v nejvyšší oblastní fotbalové soutěži – krajském přeboru – se ve třetím podzimním dějství představí na hřištích soupeřů. Příznivcům se ovšem naskýtá řada atraktivních duelů v právě startujících prvních třídách.

Krajský přebor

Fotbalisté kaplického Spartaku si minule ve druhém kole doma poradili se silnou Hlubokou (2:1) a se čtyřmi body figurují v popředí tabulky. Dnes je čeká duel s nováčkem z Lažiště, který naopak ještě nezabodoval. „Lažiště jsem viděl minule v Krumlově. Náš soupeř je sice po dvou kolech na nule, ale neznamená to, že se porazí sám. Bude hrát doma a určitě neprodá kůži lacino. Lažiště má zkušené hráče, třeba Hrbka, Tesárka, brankáře Vitáčka, dobří jsou stopeři. Kvalita tam určitě je. My ovšem budeme hrát svoji hru. V úvodu ale nesmíme domácí pustit do tlaku, protože dokud mají hráči Lažiště síly, tak jsou nepříjemným soupeřem,“ varuje kaplický kouč Jaroslav Křiva, který nepředpokládá žádný výrazný průvan v sestavě: „Jedna změna tam možná oproti minule bude. Těší mě, že jsme kompletní a všichni zdravotně v pořádku. Z pracovních důvodu nám ale stále nezačal trénovat Urazil,“ zakončil trenér Křiva.

I českokrumlovský Slavoj má po dvou kolech na kontě čtyři body, když v premiéře remizoval v derby se Spartakem a minule doma ve „vodní lázni“ zdolal novice z Lažiště. Dnes zelenobílé čeká další nováček přeboru, a to zatím jednobodový Olešník. „Jedeme vyhrát. O soupeři příliš informací sice nemáme, ale je to nováček, takže ho určitě bude zdobit nováčkovský elán. My každopádně chceme uspět a prodloužit bodovou sérii. Na pěkném olešnickém hřišti by se měl hrát dobrý fotbal,“ zve příznivce Zdeněk Šváb, hrající asistent trenéra Pintéra. „K dispozici už budou Peťule a Litvan. Naopak Flöring je stále ještě na dovolené a Vacka vyřadilo zranění vazů. Sestava oproti minulému zápasu se tak moc měnit nebude,“ tvrdí asistent Zdeněk Šváb.

První třídy

Jediný okresní zástupce v oblastní I. A třídě – loučovický FC Vltava – má na úvod nové mistrovské sezony dvakrát v řadě výhodu domácího prostředí. Dnes se Loučovičtí v premiéře před svými fandy pod vedením nového kouče Zdeňka Trnky představí proti pátému týmu minulého ročníku z Rudolfova.
Hned premiérové dějství dnes startující I. B třídy nabízí ve skupině A tři okresní derby. V roli horkého favorita nastoupí dnes úřadující vicemistr minulé sezony z Frymburku, který hostí naposledy sedmé Chvalšiny. Atraktivní souboj slibuje i dnešní partie desátého týmu minulého ročníku z Vyššího Brodu s nováčkem z Malont. A v derby, jež má přívlastek „sousedské“, se dnes utkají tradiční rivalové ze Zlaté Koruny a Křemže. V domácím prostředí se z devítky našich týmů představí ještě Horní Planá, jež dnes hostí navrátilce do skupiny A z Tr. Svinů. Béčko Kaplice dnes přivítá jednoho z očekávaných aspirantů na přední pozice z Mladého. Další spolufavorité budou k vidění zítra na krumlovském trávníku, kde béčko Slavoje vyzve Olešnici.