Další derby souboj tohoto kola svedl na malontském trávníku proti sobě celky z opačných pólů I. B. Zatímco domácí Hraničář se krčí u dna a potřeboval nutně bodovat, tak křemežský Sokol se vyhřívá těsně pod stupni a herní pohodu potvrdil i nyní.

Zasloužený obrat

Malonty – Křemže 1:2 (1:1)

Po úvodním oťukávání začali přebírat otěže hosté, ale v 10. minutě překvapivě uhodilo na druhé straně. Po centru Gažáka se do vápna probíjel Říha, v souboji s Matouškem upadl a sudí nařídil proti hostům hodně přísnou penaltu, kterou sám Říha jistě proměnil – 1:0. Další minuty však patřily Křemežským. Ti přitlačili domácí na jejich polovinu, ale v dobrých šancích Bartoše nebo L. Rolníka vždy včasným vyběhnutím zachránil brankář Bílý. Křemežští se hodně zlobili po neodpískaném penaltovém zákroku na K. Rolníka. Gólové vyjádření velké převahy hostů tak přinesla až poslední minuta půle. Na lob Chromého za domácí obranu si naběhl Štindl a v tísni pod padajícím brankářem propasíroval míč do sítě – 1:1.

Druhá půle potom byla hodně neurovnaná, k čemuž přispěla i 53. minuta, kdy chybující slabý arbitr za vzájemnou strkanici vyloučil domácího Gažáka a hostujícího L. Rolníka. Křemežští sice měli nadále více ze hry, ale dvě šance Štindla brankou neskončily, když pokaždé výborně zasáhl gólman Bílý. Hostům však na podzim náramně vycházejí koncovky zápasů, což se potvrdilo i tentokrát. V poslední minutě křemežský kapitán Čondl obral o míč Valeše, poslal do sóla Brabce, který přehodil vybíhajícího Bílého a zajistil favoritovi všechny body – 1:2. Vzhledem k obrazu hry i počtu šancí je výhra hostů zasloužená. Malontští kromě zmíněné penalty nevystřelili na branku a v boji o záchranu si opět nepolepšili.

Sestavy – Malonty: Bílý – Janošťák (26. Krátký), Mrzena, Valeš, Tomáš – Gloza (76. Pešl), Kubát, Říha, L. Sedláček – Gažák, J. Sedláček (20. Kovařík).

Křemže: Ševčík – Stráský, Matoušek, Čondl, Brabec – L. Rolník, Chromý, K. Rolník, Bartoš – Štindl (80. Kouba), Opekar (58. Hucek).