Krajský přebor – 2. kolo: FK TOPMEN Spartak Kaplice – FK Lažiště 1:1 (1:0)

V minulém kole v derby totiž hned dva hráči nastoupili k jubilejnímu dvoustému mistrovskému zápasu v dresu áčka Spartaku, a tak vedení domácího týmu odměnilo Luďka Kopřivu a Tomáše Vávru.

Jen jeden gól

Od začátku byli Kapličtí coby favorit aktivnějším týmem a z převahy přicházely šance. Už ve 2. minutě po centru M. Pulce hlavičkoval z jasné pozice Lesňák, zamířil ale mimo, čímž odstartoval doslova festival zahozených tutovek domácích. Další gólovku měli spartakovci v 7. minutě, kdy Kollár poslal centr z rohového kopu na zadní tyč, ale ani L. Pulec hlavou branku netrefil. Domácí se tlačili do útoku a gól doslova visel ve vzduchu. Ve 13. minutě po pohledné kombinaci pálil z voleje Záveský a gólman Formánek s obtížemi tvrdou ránu vyboxoval. Vedoucí branky se aktivně hrající domácí zaslouženě dočkali v 18. minutě, kdy Lesňák prodloužil hlavou za sebe na Kollára, který přes Faláře pronikl do vápna a s přehledem přehodil vybíhajícího Formánka – 1:0. Zhruba od poloviny prvního dějství se hra vyrovnala, přesto i další šance si vytvářeli Kapličtí. Po půlhodině Kopřiva poslal dlouhý výkop, který propadl až do vápna, ale Kollár na Formánka už podruhé nevyzrál. Na druhé straně pálil z přímého kopu Tesárek a Kopřiva musel vyškrábnout na roh. Do kabin tak odcházeli spokojenější fotbalisté kaplického Topmenu.

Hrubka brankáře

Hned v úvodu druhé půle měli domácí další vyloženou šanci. Roh zahrával Kollár, centr prošel až k L. Pulcovi, jehož pohotovou střelu tečoval Matoušek mimo dosah brankáře Formánka, ale z čáry vykopl míč hrající trenér hostů Pasák. V 51. minutě měli spartakovci další „loženku“. Trestný kop zprava zahrával opět Kollár, hlavičkoval znovu L. Pulec, ale opět to bylo mimo branku. A tak zčista jasna přišel trest za neproměněné šance. Hosté zahrávali přímý kop prakticky z poloviny hřiště, Michalec nakopl vysoký balón, který k překvapení všech na stadionu doplachtil až za záda chybujícího brankáře Kopřivy – 1:1. I po nečekaném vyrovnání se ovšem pokračovalo v nastoleném trendu. Kapličtí si vypracovávali jednu šanci za druhou, ale v koncovce byli doslova žalostní. V 54. minutě po rohu Kollára hlavičkoval nad Lesňák. Za dvě minutky L. Pulec uvolnil Záveského, jeho tvrdá střela se však mezi tyče také nevešla. V 62. minutě utekl po pravé straně L. Pulec, poslal do vápna centr na nabíhajícího Lesňáka, ten brankáře Formánka už překonal, ale gólovou radost zhatil domácím zdvihnutý praporek. Za minutu centr Flöringa sklepnul L. Pulec na nabíhajícího Kollára, jehož střela z první skončila těsně nad. V 71. minutě po rohu Flöringa měl gól na hlavě i Lesňák, znovu však mířil jen těsně nad. O dvě minuty později byl po signalizaci asistenta rozhodčího vyloučen kaplický Flöring za udeření hostujícího hráče. Domácí se však i v deseti dostávali do dalších vyložených šancí. Deset minut před koncem po centru M. Pulce hlavičkoval mimo Vávra. V 85. minutě vyvezl míč středem Vávra, ve vápně našel volného L. Pulce, ten však těsně minul levou tyč Formánkovy svatyně. A za minutu byli hosté blízko k obratu. Pasák zahrával trestný kop, k hlavičce se dostal Zimmermann, Kopřivu sice překonal, míč však zamířil těsně mimo. A tak se znovu do šance dostali domácí. Z pravé strany centroval Matoušek, hlavičkoval znovu L. Pulec, opět mimo. Zápas tedy skončil nerozhodně 1:1. Domácí mohou žehrat jen na neproduktivní koncovku. Vypracovali si nespočet vyložených šancí, ale proměnit je, to byl pro kaplické hráče v tomto zápase neřešitelný problém. „Pokud chceme vyhrávat, tak musíme proměňovat vypracované šance. Už poločas měl být o tři a nebylo by co řešit. Pak můžeme dostat i tak laciný gól. To se stane. Střel jsme měli jako v hokeji, tutových šancí bylo nespočet, ale gól nedáme. Pozitivní je, že si ty šance vypracujeme. Věřím, že to už musíme protrhnout. Nejvíc mě mrzí, že po dvou kolech máme dva vyloučené. Flöring udělal klukovinu, která je při jeho zkušenostech neomluvitelná. Oslabil manšaft v době největšího tlaku,“ hodnotil kaplický kouč Václav Domin.

Fakta z utkání

Branky: 18. Kollár – 52. Michalec, střely na branku 6:4, mimo 17:6(!), rohy 13:7, fauly 20:22, ŽK 1:2 (u domácích L. Pulec), ČK 1:0 (73. Flöring), rozhodčí Tupý, 300 diváků.

Spartak: Kopřiva – Vávra (88. Kuta), Kokeš, Matoušek – Záveský (70. P. Pulec), Románek, Flöring, Kollár, M. Pulec (82. Beránek) – L. Pulec, Lesňák.

V dalším kole zajíždějí spartakovci v sobotu do Týna.