Fotbalová I. B třída – 21. kolo: Spartak Kaplice B – Šumava Frymburk 2:4 (1:3)

Ten si v brankově bohatém utkání připsal všechny body a po zaváhání béčka Č. Krumlova a H. Plané má pět kol před koncem na čele už devítibodový náskok.

Jako na střelnici

Už ve 4. minutě se po akci Micáka dostal míč ve vápně k volnému Andrejcovi, který zajistil hostům vedení – 0:1. Za další čtyři minuty se tváří v tvář Rybákovi ocitl pro změnu Micák a rovněž nezaváhal – 0:2. Domácí se vrátili do zápasu po čtvrthodině hry, kdy po trestném kopu Studeného hlavičkoval Jirka do břevna a Fiala pohotově hlavou doklepl na 1:2. O chvíli později spálil velkou šanci domácí Jirka – a přišel trest. Ve 25. minutě si domácí nevzali k srdci radu trenéra Koclíře, nebezpečné útočné dvojici Micák a Andrejco nechali až příliš prostoru a posledně jmenovaný upravil na poločasových 1:3 (pozn. – útočník Jiří Andrejco v dresu kaplického áčka v minulosti odehrál 42 mistrovských zápasů a vsítil 12 branek).

Po obrátce se skóre měnilo ještě dvakrát. V 59. minutě to byl opět Andrejco, který si do vápna zkušeně došel pro faul střídajícího Kubaty, pískala se penalta, kterou tradiční exekutor Salzer s přehledem proměnil – 1:4. Hosté pak přenechali iniciativu spartakovcům, kteří o deset minut později korigovali. Za Vítkem chycený míč při malé domů se pískala standardka, Beránek přesným centrem našel Kapce, jenž hlavou zamířil přesně k tyči – 2:4. V závěru domácí přeskupili řady, vynutili si velký tlak, ale už bez efektu. Veškerým snahám Spartaku udělala totiž přítrž 80. minuta, kdy po zbytečném faulu uprostřed hřiště viděl Fiala druhou žlutou a šel pod sprchy. Zbývající minuty si už zkušení hosté pohlídali a zaslouženě odvezli z Kaplice všechny body.

Jak nastoupili

Kaplice B: Rybák – Studený, Kapec, Rossmüller, Lexa (58. Kubata) – Wögebauer, Fiala, Jirka, Beránek – Preusler (74. Doubrava), F. Kouba.

Frymburk: Vítek – Račák, Kuna, Michal, Sukdolák – Bagoni, Salzer, Matuš (86. V. Mertl), R. Mertl (81. Skípala) – Andrejco, Micák.

Libor Granec