V devatenáctém pokračování poutala největší pozornost vystoupení největších aspirantů na postup, a to prvního Dolního Dvořiště a druhého Větřní. Zatímco lídr tabulky doma nezaváhal a o výhře nad Světlíkem rozhodl třemi brankami už v prvním poločase, tak Větřínští si boj o udržení naděje na postup notně zkomplikovali, když pouze remizovali na půdě Kájova. Ten po domácí výhře nad Velešínem nyní bezbrankovým výsledkem obral o body dalšího favorita ze špičky tabulky. Rozdíl mezi prvním a druhým tak nyní činí osm bodů (Větřní má o zápas méně) a už jasně naznačuje vyřešení postupové tajenky. Za předpokladu, že Větřínští všechny tři svá zbývající utkání vyhrají, tak Dvořišťským stačí k definitivě ve dvou posledních zápasech (příště derby v Horním Dvořišti a o týden později na půdě béčka FC Vltava) už pouze jednou vyhrát.

Průběžný bronzový stupínek jistil doma Velešín, který vyprovodil nováčka z Horního Dvořiště pětigólovou nadílkou. V dresu vítězů se hattrickem prezentoval Daniel Petr, který navázal na předchozí pětigólové vystoupení proti Romu a nyní už má na kontě sedmnáct zářezů na pažbě v sezoně a přiřadil se tak k nejlepšímu trojlístku kanonýrů přeboru.

Ve zbývajících dvou zápasech kola českokrumlovské Romo v sobotu na hořickém trávníku přestřílelo předposlední Soběnov. Béčko FC Vltava v neděli na lipenském hřišti remizovalo se čtvrtou Novou Vsí.

Výsledky 19. kola OPM: Velešín – Horní Dvořiště 5:0 (3:0) Petr 3 (1x pen.), Kališ, Crkva, Romo Č. Krumlov – Soběnov 4:2 (podrobnosti nehlášeny), Kájov – Větřní 0:0, Dolní Dvořiště – Světlík 3:0 (3:0) Jos. Ševčík, Bóga z pen., Mazanec, FC Vltava B – Nová Ves 1:1 (1:0) Hamburg – Helm, Holubov volno.