I. B: Kaplice B – Malonty 1:2 (1:1)

K očekávanému souboji šli domácí posíleni o několik hráčů z áčka. Spartakovci začali dobře a už ve 4. minutě měli tutovku. Po centru M. Pulce se v jasné pozici ocitl L. Pulec, ale střela se mezi tyče nevešla. Ani hosté se ale nenechali zahanbit. Za obranu si naběhl Pál, počkal na dobíhajícího Říhu, ten však sám před Hejným namířil také mimo. Skóre se poprvé měnilo ve 25. minutě. Domácí rychle zakombinovali, Preusler vysunul Urazila, po centru se do vápna dostal L. Pulec, na jehož střelu sice Bílý sáhl, ale balon po odrazu od tyče a s přispěním obránce Hajdáka skončil v síti – 1:0.

Z vedení se ale Kapličtí radovali jen čtyři minuty. To přišel o míč L. Pulec, následně zadáci Spartaku trestuhodně nepokryli Debnára, který ideálně našel Gažáka, jenž ranou po zemi srovnal na 1:1. Klíčový moment byl k vidění v 52. minutě, kdy šli domácí do přečíslení, které však Jirka „zazdil“ katastrofální finální přihrávkou. Vzápětí putoval míč na domácí polovinu, zpoza vápna pálil Gažák, sražená střela se dostala k Říhovi, který tváří v tvář Hejnému nezaváhal – 1:2. A nejtěsnější náskok Malontští udrželi až do konce. Po závěrečném hvizdu slavili hosté nečekané, ale o to cennější, vítězství. Kapličtí místo toho, aby se očekávanou výhrou odpoutali od sestupového pásma, tak se ještě víc namočili.

Jak hráli

Kaplice B: Hejný, Koclíř, Studený, Kapec, Wögebauer (52. Lexa), L. Pulec, Kubata, Jirka, M. Pulec (60. Kuzma), Preusler, Urazil.

Malonty: Bílý, Beutl, Tomka, Mrzena, Hajdák, Debnár (71. Tomáš), Gloza, Říha (77. Pešl), Gocala (86. Kovařík), Pál, Gažák.

Libor Granec