Třiadvacáté pokračování oblastní I. B třídy nabízí znovu trojlístek okresních derby. O hodně půjde dnes v tabulce dvanáctým Malontům, které hostí třetí Horní Planou a pro posílení nadějí na záchranu potřebují nutně bodovat. Na podzim vyhrála Smrčina v poměru 3:0.

Další dvě derby jsou na programu zítra a v obou případech mají jasného favorita v domácích týmech. V pořadí nyní čtvrté béčko Českého Krumlova přivítá poslední Zlatou Korunu, kterou už na podzim ve vzájemném zápase deklasovalo rozdílem několika tříd 7:1. Rezerva Kaplice je v tabulce desátá a bude zítra proti jedenáctému Vyššímu Brodu rovněž favoritem. Spartakovci mají navíc s tímto okresním rivalem vysoce aktivní bilanci, i když na podzim na hřišti Dynama prohráli 1:3, a tak mají co oplácet.

Doma z okresních účastníků I. B hrají dnes ještě sedmá Křemže s předposledním Římovem a osmé Chvalšiny se šestými Trhovými Sviny. Suverénní lídr z Frymburku nastoupí zítra v Olešnici a v případě výhry už může rozpoutat postupové oslavy.

Ve dvacátém kole okresního přeboru bude velká pozornost upřena na dnešní místní derby mezi nováčkem z Horního Dvořiště a lídrem tabulky z Dolního Dvořiště (11.30). I v tomto utkání si mohou hosté plným bodovým ziskem zajistit definitivu a oslavy postupu do vyšší soutěže.