Oblastní I. B třída – 1. kolo: FK Slavoj Český Krumlov B – FK Dolní Dvořiště 1:4 (0:3)

První okresní derby nové sezony svedlo proti sobě čtvrtý tým minulého ročníku I. B třídy a nováčka nejnižší krajské soutěže.

Hotovo do půle

Hosté rychle ukázali, že nepřijeli v roli obětního beránka. Už v 1. minutě Kothánka překonal Ševčík, ale gól nebyl pro ofsajd uznán. Ve 12. minutě se už hráči nováčka radovali, když další centr ze strany prošel až ke kanonýru Pechovi, který „koníčkem“ otevřel skóre – 0:1. A od 25. minuty bylo domácím ještě hůř, když po špatném vyběhnutí dorosteneckého brankáře Kothánka vstřelil Josef Ševčík druhý gól hostů – 0:2. Na druhé straně se po Matouškově rohu dostal k hlavičce Čábela, ale jeho pokus Posel vyrazil. A do kabin pak šli hosté s tříbrankovým náskokem. V 36. minutě nedorozumění Kothánka s obránci využil Josef Ševčík, obhodil si gólmana Slavoje a do prázdné branky upravil už na 0:3.

Po šesti minutách druhé půle pak bylo definitivně jasno. Domácí obrana znovu zapomněla na Josefa Ševčíka, a ten přesnou střelou podtrhl svůj hattrick a zvýšil na 0:4. Slavojáci se dočkali alespoň čestného úspěchu v 71. minutě, kdy po Lukešově rohu snížil dorážející Klivanda na 1:4. Další tutovku měl ještě Kotlár, ale jeho střelu z malého vápna Posel zázračně vyrazil. V závěru mohli hosté senzační výhru ještě podtrhnout, ale střídajícího Bandíka při sólu Kothánek vychytal. Novic si přesto po zásluze odvezl z půdy favorita tři body.

Jak nastoupili

Č. Krumlov B: Kothánek – Žilavý, Procházka, Štich, Moťka (75. Toman) – Lukeš, Klivanda, Matoušek (57. Babouček), Kroupa (67. Hawelka) – Kotlár, Čábela.

D. Dvořiště: Posel – Bóga, Ji. Ševčík, Šrefl, Lattner – Malý (46. Varhol), Mazanec, T. Macanovič, R. Svoboda (75. Konias) – Jo. Ševčík (85. Bandík), Pecha.

Jan Petřík, Karel Vosika