Fotbalový okresní přebor si odškrtl zápasy devátého podzimního dějství, které přineslo bohatou gólovou úrodu. V očekávaném místním dvořišťském derby nasázel domácí favorit sedmičku. Ještě o gól navíc přidalo v tabulce první Větřní na hřišti krumlovského Roma.

Velké derby

Dolní Dvořiště – Horní Dvořiště 7:0 (2:0)

Od prvních minut domácí favorit přehrával hostujícího nováčka po všech stránkách a zaslouženě vyhrál rozdílem dvou tříd. „Derby nebylo nijak přehecované a celý zápas se odehrál v pohodě. My jsme paradoxně mnohem lépe hráli v prvním poločase, ale dali jsme jen dvě branky. Po přestávce už byl náš výkon o něco horší, přidalo se ovšem pět gólů. A ještě bych chtěl říci, že Horňák v určitých fázích utkání rozhodně nehrál špatně, jak by mohl napovídat konečný výsledek. V přeboru jsou horší týmy,“ hodnotil spokojený kouč vítězného týmu František Hájek.

„Nedařilo se nám jako celku a dělali jsme neskutečné chyby, čímž jsme domácím cestu k vítězství hodně usnadnili. Jediný, kdo by si dnes zasloužil pochvalu, je brankář Smutek, který třeba v první půli vychytal tři jasné gólovky Raka,“ přidal svůj pohled hrající asistent hornodvořišťského nováčka Zdeněk Kemény.

Fakta – branky: 25., 60. a 74. Pavel Pecha, 12. a 90. z penalty Zbyněk Fatura, 47. z penalty Luboš Bóga, 67. Jiří Rak, žluté karty 1:1 (Fatura – Lattner), rozhodčí G. Procházka st., sledovalo 100 diváků.

Sestavy – Dolní Dvořiště: Posel, J. Macanovič, Varhol, Z. Fatura, V. Lattner, Hajdák, Bóga, Pecha, Rak, T. Macanovič, Jiří Ševčík, střídali: Fekete a Bandík. Horní Dvořiště: Smutek, R. Lattner, Houdek, Kemény (65. Linhart), Svoboda, Tondl (46. Karala), Novák, Kubeš (46. Mondek), Josef Ševčík, Turek, Križan.

Osmička Větřní

Větřínský lídr tabulky si s chutí zastřílel na hořickém trávníku, kde svá domácí utkání hraje Romo Český Krumlov. V dresu vítězů se čtyřgólovou parádou blýskl kanonýr Jan Kopřiva, který v přímém souboji nejlepších střelců přeboru sesadil z prvního místa domácího Stanislava Meda a na kontě má nyní už dvanáct podzimních tref.

Výsledky 9. kola OP: D. Dvořiště – H. Dvořiště 7:0 (2:0), FC Vltava B – Světlík 2:0 (0:0) podrobnosti nehlášeny, Kájov – Holubov 1:1 (0:0) Němec – Kočer, Romo Č. Krumlov – Větřní 0:8 (0:2) Kopřiva 4, J. Šustr 2, Opekar, Molnár, Velešín – Soběnov 3:0 (2:0) Mistoler, Hynšt, Petr, Rožmberk – Nová Ves 0:4 (0:3) Postl 2, Helm, Vejvoda.