Po loňském bronzu byl Slavoj opět řazen do okruhu týmů pro popředí tabulky. Avizovaný plán hrát do pátého místa jste ale nesplnili. Proč?
Je třeba vidět, že jsme do sezony šli oslabení. Moc se nepočítalo s odchodem Flöringa. Vzadu jsme pak museli hrát v jiném složení, do obrany zapracovávali nové mladíky. Pro útok také byla obrovskou ztrátou absence zraněného Peťuleho. Ten dal loni deset gólů, bylo na něj plno penalt, a to se prostě muselo někde projevit.

S čím konkrétně jste byl na podzim nespokojen?
Mrzí mě hlavně domácí ztráty. Zápasy s Jankovem, Hlubokou nebo i Čkyní jsme měli herně ve své moci a měli je dotáhnout k bodům. Právě tady jsme ztratili tři body, které nám chybí k tomu pátému místu, což by asi odpovídalo současné krumlovské realitě. A ještě musím zmínit druhý poločas derby v Kaplici. Tam jsme pro změnu hráli dobře, soupeře přehrávali, ale i jiné okolnosti rozhodly o tom, že jsme potřebné góly nedali. Zase ale musím přiznat, že v jiných zápasech nám nebránilo nic a jen naše vlastní neschopnost zapříčinila, že jsme neuspěli.

Převažuje tedy ve vašem hodnocení podzimu nespokojenost nebo najdete i pozitiva?
Já si myslím, že celkově mužstvo podzim zvládlo na solidní úrovni. Ukázali jsme sílu, když se třeba po sérii nezdarů tým dokázal zvednout. Vyrovnali jsme se i se ztrátou formy některých klíčových hráčů. Hodně dobré je, že opět dostali příležitost a zapadli další mladíci, ať už třeba Budík nebo Babouček. Pozitivní byl i poctivý přístup k tréninku. V každém zápase jsme měli sílu až do konce. Až najdeme střelce, což by se návratem Peťuleho mělo splnit, posuneme se ještě nahoru.

Zmiňujete absenci střelce, ale měli jste na podzim druhý nejlepší útok v krajském přeboru…
To je pravda, ale často jsme vyhořeli v tom, že jsme se v koncovce trápili. Čtrnáct gólů z celkových jedenatřiceti padlo ve dvou utkáních. Kdo mohl čekat, že dáme v Roudném šest branek. A osmička doma s Týnem byla dílem faktu, že soupeř byl úplně odevzdaný. Když odečtu tyto dva zápasy, nebylo to zase až tak slavné. Přesto jsme si dokázali, že góly dávat umíme. Těžili jsme z nacvičených standardek. Máme výborné hlavičkáře, kterým se dařilo. Ty šance ale také musí někdo připravovat a tady musím zmínit práci třeba Zvěřiny a Boháče, nebo rozehrávky Weinharda. Cením si i toho, že góly jsou rozloženy do více hráčů a nemuseli jsme spoléhat pouze na jednoho střelce.

Dozná kádr mužstva v polovině sezony nějaké změny?
Zásadní nákupy určitě nechystáme, přesto bych si přál a na výbor budu tlačit, aby se přivedl jeden zkušený hráč, ať už do zálohy nebo i na jiný post. Z dorostu by se totiž do přípravy měli zapojit další tři nadějní mladíci. Pak by se nám klidně znovu mohlo stát, že třeba při výpadku Bence, Zvěřiny nebo Boháče budeme mít na place juniorku.

Narazil jste na neoblíbenou zimní přípravu. Jaká bude ta vaše?
Na můj vkus zase příšerně dlouhá. Začíná se až koncem března, a tak máme před sebou skoro půlroční pauzu. Musíme vše zvážit a zvolit vhodný model. Určitě budeme hrát zimní turnaj na nové umělce na Hluboké, jehož rozlosování se mi líbí. Ve skupině bychom měli mít slabší soupeře a ti silnější nás budou čekat až v závěrečné fázi.

S jakým konkrétním cílem půjdete do jarních odvet?
Jsem přesvědčen, že skončíme do pátého místa. Ještě jsme neřekli poslední slovo! Návratem Peťuleho a případným příchodem vytipovaného zkušeného hráče budeme mít posílený tým, který by měl být ještě lepší než ten z minulé sezony. Zodpovědně mohu už nyní prohlásit, že pro všechny soupeře, kteří jsou v tabulce nyní nad námi, budeme hodně a hodně nepříjemným protivníkem.