Před startem jara měl Slavoj deset bodů. Avizoval jste, že pro záchranu bude třeba uhrát minimálně dvaatřicet bodů celkem…

"Vypadalo to, že z divize může jít dolů i víc jihočeských týmů, takže pro klid bylo potřeba nasbírat na jaře víc než dvacet bodů. Nakonec nám stačilo devatenáct. Nebýt zbytečných domácích ztrát s Prachaticemi nebo Vodňanami, tak jsme plán ještě překročili."

Po domácí prohře s Čížovou ve 22. kole jste měli na kontě jen tři jarní body a ztráta se zvětšovala. Co se změnilo, že jste nasadili k sérii a až do konce sezony už neprohráli?

"Hráči si uvědomili, že už opravdu teče do bot a do každého dalšího zápasu se šlo s tím, že neexistuje nic jiného než vítězství. Proházeli jsme sestavu, napevno se zabudoval Vacek. V útoku dobře vedle Boháče zapadl Beránek. Manšaft dřel, byla vidět ohromná vůle jít za výsledkem. A v tu chvíli jsem najisto věděl, že to bude dobré."

Můžete označit hlavní momenty vedoucí ke kýžené záchraně?

"Určitě to byla stabilizace sestavy. Mužstvo se psychicky zvedlo po výhře v Bavorovicích, konečně se pak po dlouhé době vyhrálo i doma. Vydřel se bod v Přešťovicích, kde jsme dvakrát dotahovali. Hráči tvrdě makali i na tréninku. A vyplatilo se. Bylo totiž jasné, když soupeře nepředčíme fotbalovostí, tak musíme mít navrch fyzicky, a to se dařilo."

Budete ve Slavoji pokračovat?

"Už před skončením sezony jsme byli s vedením domluveni, že pokračovat budu. V kritických chvílích, kdy to vypadalo hodně špatně a byl jsem dotazován na to, zda zůstanu i v případě sestupu, tak jsem rozhodně tvrdil, že prostě nespadneme. Jsem moc rád, že se to potvrdilo a povedlo. Nyní bych jen chtěl, aby zůstali klíčoví hráči, které potřebujeme. To se myslím zatím daří."

Můžete být konkrétnější?

"Na dobré cestě je setrvání brankáře Plachého i útočníka Boháče, což jsou velmi důležití hráči. Na druhou stranu má zaječí úmysly Peťule, který se asi cítil nedoceněný. To chápu. Musí si ale uvědomit, že v době, kdy se hraje o bytí a nebytí, potřebuji jen stoprocentně zdravé hráče. A pokud by odešel i Beránek, tak musíme najít aspoň jednoho hotového útočníka. Tipy už mám, ale na konkrétní jména je ještě brzy. Jinak budeme chtít posílit po jednom hráči do zálohy a obrany. Mestančík totiž není klasický stoper, a to musíme také řešit."

Jak bude vypadat letní příprava?

"Začínáme v pondělí. V plánu je řada přípravných zápasů, včetně těžkých soupeřů, například s divizními Prachaticemi. Generálkou bude v posledním červencovém týdnu domácí zápas s Kamenným Újezdem. Vyzkoušíme si celý širší kádr a šanci pochopitelně dáme dalším šikovným dorostencům. A pak už to bude chtít uhrát na podzim aspoň dvacet bodů, aby byl klid…"