Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pohár města Kaplice pro La Palomu

KAPLICE - V hale kaplické ZŠ Školní se hrál šestý ročník tradičního turnaje ve futsalu.

12.12.2007 1
SDÍLEJ:

Premiérový triumf na kaplickém turnaji oslavili hráči La Paloma teamu. Na snímku vítězného celku v horní řadě zleva: Pavel Svoboda, Milan Vošický, Daniel Kerl, Přemysl Kukačka, Filip Šafránek a Ladislav Fujdiar, dole zleva: Tomáš Pintér a Václav Lattner.Foto: Archiv pořadatelů

V turnaji O pohár města Kaplice se představila šestnáctka mužstev, která byla rozlosována do čtyř čtyřčlenných skupin. Z každé z nich si dva nejlepší týmy zajistily postup do nedělního play–off.

Skupina A

Ve skupině „A“ potvrdilo roli favorita krumlovské Trio, které bez zaváhání prošlo do čtvrtfinále. O druhé postupové místo se čekala tlačenice, ale při pohledu na hráčské kádry se největší šance dávaly Kajmanům. Ty svou roli potvrdili, i když vposledním duely skupiny měli nejprve blíže kpostupu hráči Rafandy, kteří vedli 2:0, ale nakonec zduelu odešli jako vítězové Kajmani a slavili tak postup. Rafanda skončila tedy třetí. Zklamáním bylo vystoupení loňských čtvrtfinalistů zLiterpoolu, ale tentokráte jejich snažení na postup stačit prostě nemohlo.

Trio Č.Krumlov – Rafanda Kaplice 7:0, branky: Špát 3, Benčič 2, Klivanda

Literpool Kaplice – Kajmani ČB 0:3, branky: Houška 2, Maršán

Trio Č.Krumlov – Kajmani ČB 3:2, branky: Klivanda, Benčič, Špát – L.Matoušek, Houška

Literpool Kaplice – Rafanda Kaplice 2:4, branky: P.Beránek 2 – O.Svoboda 3, P.Ševčík

Trio Č.Krumlov – Literpool Kaplice 5:2, branky: Šváb 2, Čábela, Benčič, M.Svoboda – Kuzma, vlastní

Kajmani ČB – Rafanda Kaplice 4:2, branky: Houška 3, Kokeš – O.Svoboda 2

1.

Trio Č.Krumlov

3

0

0

15:4

9

2.

Kajmani ČB

2

0

1

9:5

6

3.

Rafanda Kaplice

1

0

2

6:13

3

4.

Literpool Kaplice

0

0

3

4:12

0

 

Skupina B

Pořádající Paroh team byl pasován do role favorita skupiny B. Papírové předpoklady se vyplnily a Paroh postoupil zprvního místa. Do čtvrtfinále se probojovali společně snimi i Kapličtí Drunkers, kteří dokázali dva své zápasy vyhrát. I když nepostoupilo, tak velmi mile překvapilo Dolní Dvořiště. To odehrálo tři vyrovnané zápasy, ze kterých však vytěžili pouhé dva body. Čtvrté poslední místo patřilo hráčům krumlovského Vyšehradu.

Paroh Kaplice – Drunkers Kaplice 4:1, branky: J.Říha, Vávra, P.Schönkypl, P.Lattner – Lesňák

FK D.Dvořiště – Vyšehrad ČK 1:1, branky: Rak – J.Matoušek

Paroh Kaplice – Vyšehrad ČK 5:1, branky: P.Lattner 2, Preusler, J.Kučera, Kutlák – J.Matoušek

FK D.Dvořiště – Drunkers Kaplice 1:2, branky: Rak – Lesňák, J.Gondek

Paroh Kaplice – FK D.Dvořiště 1:1, branky: P.Lattner – Rak

Vyšehrad ČK – Drunkers Kaplice 1:3, branky: Postl – Urazil, Bóga, Smolen

1.

Paroh Kaplice

2

1

0

10:3

7

2.

Drunkers Kaplice

2

0

1

6:6

6

3.

FK D.Dvořiště

0

2

1

3:4

2

4.

Vyšehrad ČK

0

1

2

3:9

1

 

Skupina C

Vodpolední skupině C se rovněž potvrdily před zápasové prognózy. První dvě místa obsadila ambiciózní La Paloma a budějovický Fenix team. Třetí místo si výhrou vzávěrečném duelu zajistili futsalisté Hojné Vody, kteří nebyli voptimálním složení, a tak ani na lepší umístění příliš nepočítali. Čtvrté místo pak zbylo na olomoucké Milano, které mělo sice tvrdou přípravu, společné soustředění však lepší výsledky nezajistilo.

La Paloma – H.Voda 4:0, branky: F.Šafránek 2, Weinhard, P.Svoboda

Fenix ČB – Milano Olomouc 6:2, branky: J.Janoušek 3, Švehla 2, J.Pintér – Radek, Navrátil

La Paloma – Milano Olomouc 4:0, branky: P.Svoboda, V.Beránek, F.Šafránek, T.Pintér

Fenix ČB – H.Voda 8:2, branky: Švehla 3, Dedaj 2, J.Janoušek, Martínek, Sulek – Čábela, Drtina

La Paloma – Fenix ČB 5:2, branky: Weinhard 2, Kukačka 2, T.Pintér – J.Janoušek, Dedaj

Milano Olomouc – H.Voda 2:5, branky: Navrátil 2 – Čábelka 2, Šulista, Drtina, vlastní

1.

La Paloma team

3

0

0

13:2

9

2.

Fenix team ČB

2

0

1

16:9

6

3.

FC Hojná Voda

1

0

2

7:14

3

4.

Milano Olomouc

0

0

3

4:15

0

 

Skupina D

Za nejtěžší skupinu bylo odborníky posuzováno „déčko“. Vní se představil obhájce prvenství Medimat, i když pod novým názvem Lumos. Hráči Lumosu své kvality prokazovali od úvodního zápasu. Lumos vyhrál skupinu bez ztráty kytičky. Mezi nejlepších osm týmů turnaje se prosadilo také kaplické Beverly. Bizoni zFrymburku skončili třetí. Zklamáním bylo až čtvrté místo posíleného Dream teamu zJankova.

Lumos Rudolfov – Bizons Frymburk 7:0, branky: Novák 3, Zach 2, Pouzar 2

Beverly Kaplice – Dream Jankov 5:1, branky: L.Pulec 2, Románek, Jirka, M.Pulec – Votýpka

Lumos Rudolfov – Dream Jankov 3:2, branky: Novák 2, Zach – Votýpka, Stejskal

Beverly Kaplice – Bizons Frymburk 4:0, branky: M.Pulec, Románek, Kollár, Jirka

Lumos Rudolfov – Beverly Kaplice 3:0, branky: Hrbáč 2, Pouzar

Dream Jankov – Bizons Frymburk 2:7, branky:Bumba, Stejskal – Andrejco 2, Tomka, Matuš, Sukdolák, Skipala, Račák

1.

Lumos Rudolfov

3

0

0

13:2

9

2.

Beverly Kaplice

2

0

1

9:4

6

3.

Bizons Frymburk

1

0

2

7:13

3

4.

Dream team Jankov

0

0

3

5:15

0

 

Čtvrtfinále:

Trio Č.Krumlov – Beverly Kaplice 4:6 (2:2), branky: Klivanda 2, Čábela, Špát – M.Pulec 3, Sedlák, Kollár, Jirka

V prvním čtvrtfinále bylo kvidění útočné pojetí hry. Vúvodních šancích neuspěli Pulcové, jmenovitě Martin sPavlem. Na druhé straně Švábovu střelu zastavila tyč a o chvíli později hráči Tria orazítkovali i břevno. Hosty dostal do vedení Sedlák, Čábelovi se však podařilo vyrovnat. Vjedenácté minutě se skóre měnilo hned dvakrát. Beverly dostal do vedení Kollár, vyrovnával Klivanda. Vzávěru poločasu mohl vedení strhnout na stranu Tria Benčič, jenomže nejprve branku minul a poté trefil opět tyč. Po změně stran nejprve Martin Pulec vrátil kaplickým vedení. Poté však hráči Tria zatlačili svého soupeře. Výsledkem byla Čábelou nastřelená tyč, po něm rozezvučeli brankovou konstrukci i Šváb a Klivanda. Obléhání branky Beverly nakonec skončilo gólem Klivandy. Ve 23. minutě opět Beverly vedlo. Nográdyho překonal Jirka. O chvíli později zpenalty zvýšil M.Pulec na 3:5. Stejný hráč přidal i šestou branku. Poté sice Špát snížil, ale času na vyrovnání bylo již málo. Do semifinále postoupilo Beverly.

Paroh team Kaplice – Fenix team Č.Budějovice 4:4 (1:1), pen.5:3, branky: Kubalák, Vávra, P.Schönkypl, P.Lattner, Kutlák (RP) – Dedaj 3, Švehla

Úvod druhého čtvrtfinálového duelu byl hodně opatrný. Hrálo se takticky, nikdo nechtěl udělat první chybu. Skóre mohli jako první otevřít hosté. Vávra ve vápně zahrál rukou, jenomže Dedaj zpenalty nastřelil pouze tyč. Ukazatel skóre se poprvé pohnul ve třinácté minutě. To si dvouminutový trest odpykával hráč Fenixu Švehla, ale voslabení vstřelil vedoucí branku Luigi Dedaj. Vpokračující přesilovce se však Kubalákovi podařilo vyrovnat. Druhý poločas byl brankově bohatší. Nejprve však Skála vychytal Januru a na druhé straně F.Říha Dedaje. Vdevatenácté minutě to byl ale právě Dedaj, který hosty dostal znovu do vedení, které o minutu později potvrdil svým šestým gólem na turnaji Švehla – 1:3. Netrvalo dlouho a Schönkypl ztrestného kopu snížil a ve 25. minutě Pavel Lattner dokonce vyrovnal. Vtéže minutě zahodil vyloženou šanci Kučera, a tak Dedaj znovu trestal. Minutu před koncem vyrovnal na 4:4 Vávra, když odrazil Skálou vyražený míč. Vpenaltovém rozstřelu bylo všech pět hráčů Parohu úspěšných. Postupně se trefili P.Schönkypl, Vávra, Janura, P.Lattner i Kutlák. Za Fenix se trefili Dedaj, Martínek a O.Janoušek. Ve druhé sérii branku netrefil J.Janoušek, což se ukázalo jako rozhodující.

La Paloma team – Drunkers Kaplice 2:1(0:1), branky: V.Lattner, Fujdiar – Lesňák

Vloni druhý La Paloma team i letos mířil na stupně vítězů. Ve čtvrtfinále se jim do cesty postavili Kapličtí mladíci zDrunkers. Vcestě za postupem však neměli být výraznou překážkou. Jenomže už vprvní minutě brankáře Kerla překonal Lesňák – 0:1. Hosté vycítili šanci a vnásledujících minutách perně hájili své jednobrankové vedení. Dlouhé minuty se jim to i díky kvalitnímu výkonu brankáře Rossmüllera dařilo. Prvotní šance hráčů La Palomy zůstaly nevyužity. Vdesáté minutě byl vyloučen Pavel Svoboda a Drunkers měli výhodu přesilové hry. Vnejvětší šanci se zjevil Koclíř, míč však minul. Ve dvanácté minutě fauloval gólman Kerl ve vápně Koubu a byla ztoho penalta. Jenomže Smolen trefil jen brankáře a Šuhaj zdorážky přestřelil. I další šance prvního poločasu nepřinesly kýžené ovoce. Vúvodu druhého poločasu napálil míč do břevna Pavel Svoboda. Ve 23. minutě Rossmüller vytáhl střelu Šafránka na břevno. Kaplickým hráčům se stala osudná 24. minuta. Nejprve po rychlé akci Václav Lattner vyrovnal a vtéže minutě se ztrestného kopu přesně trefil Fujdiar – 2:1. Drunkers se vzávěru snažili o vyrovnání, jenomže vposledních vteřinách vychytal Smolena gólman Kerl.

FC Lumos Rudolfov – Kajmani Č.Budějovice 9:5(3:4), branky: Novák, Pouzar 3, Zach 2, Hrbáč – Houška 3, L.Matoušek 2

Brankově nejbohatší bylo poslední čtvrtfinále. Už vprvní minutě dostal kapitán Kajmanů Libor Matoušek svůj tým do vedení. Pak na druhé straně neupěl ve dvou šancích Novák, dokonale jej však zastoupil kolega zútoku Martin Zach, který dvěma góly otočil výsledek. Poté sám před prázdnou brankou selhal Záveský. Skóre bylo jako na houpačce, což dokumentovala desátá a jedenáctá minuta. Houška vyrovnal a Libor Matoušek vrátil hostům vedení. Ve třinácté minutě se zpřímého koup přesně trefil Pouzar, kanonýr Houška byl ale při chuti a svou další brankou zajistil Kajmanům poločasové vedení 3:4. Úvod druhého dějství zase pro změnu vyšel lépe hráčům Lumosu, který se díky brankám Pouzara a Nováka ujali vedení 5:4. Čtyři minuty před koncem svou devátou brankou na turnaji vyrovnal na 5:5 Jaroslav Houška. Zbývající minuty však zcela jasně opanovali obhájci prvenství. Dvakrát se trefil Novák, po jednou gólu přidali ještě Pouzar sHrbáčem a výsledek je vysoké vítězství 9:5, i když Kajmani byli velmi blízko od vyřazení velkého favorita celého turnaje.

Semifinále

Beverly Kaplice – Paroh team Kaplice 2:2 (2:0), pen.3:5, branky: Sedlák, M.Pulec – J.Kučera, Vávra, Kutlák (RP)

Velice prestižní duel dvou kaplických týmů byl vidění vsemifinále. Hned vúvodní minutě mohl skórovat Sedlák, ale brankáře F.Říhu nepřelstil. Hráči Beverly měli vprvním poločase míč častěji na svých kopačkách a odměnou jim byly vstřelené góly. Vsedmé minutě otevřel skóre duelu Martin Pulec a chvíli po něm přidal důležitý druhý gól Sedlák. Futsalisté Parohu si první vážnější šanci vypracovali až vminutě jedenácté, Vávra Rybákovu branku minul. Krátce před pauzou skončila dělovka Kutláka jen na břevně. Po prvním poločase Beverly zaslouženě vedlo. Nástup do druhého poločasu však měli daleko lepší zkušenější hráči Parohu, kteří svého soupeře zatlačili do hluboké defenzivy. Nejprve Vávra snížil. Poté domácí se štěstím přečkali šance Kutláka a Pavla Lattnera. Ve 22. minutě bylo ale vyrovnáno. Rybáka překonal Kučera – 2:2. Až poté se Beverly dostalo ztlaku. Sedláka ale vychytal F.Říha a když už jej překonal Lukáš Pulec, tak brankáře Parohu zachránila tyč. Vposledních vteřinách zazdil tutovku Janura, na druhé straně předvedl skvělý zákrok proti M.Pulcovi gólman František Říha. Rozhodnout tedy musely penalty. Za Paroh se trefili všichni. Postupně P.Schönkypl, Vávra, Janura, P.Lattner i Kutlák. Za Beverly byli úspěšní jen M.Pulec, P.Pulec a Sedlák. Osudným bylo střelecké selhání Kollára ve třetí sérii, který branku minul.

La Paloma team – FC Lumos Rudolfov 3:1(2:0), branky: Vošický 2, P.Svoboda – Pouzar

Na začátku druhého semifinálového boje nastřelil hostující Hrbáč tyč. Poté dlouho minuty dominovaly obrany nad veškerým útočným snažením. Vdeváté minutě neprostřelil gólmana Mikšíčka Fujdiar. Jako velmi dobrý tah La Palomy se ukázalo nedělní angažování Milana Vošického, který ve vyřazovacích bojích patřil mezi nejlepší hráče. Vjedenácté minutě to byl právě on, kdo načal střelecký účet. O chvíli později gólově zacílil Pavel Svoboda a obhájce prvenství měl rázem dvougólové manko. Hned vúvodní minutě druhého poločasu Vošický svou druhou brankou vzápase navýšil náskok La Palomy už na tři branky. Poté se domácí soustředili na pozorné bránění takřka luxusního náskoku. Ve 22. minutě Novák nastřelil tyč, ale o chvíli později se podařilo díky Pouzarovi Lumosu přece jenom snížit. Pět minut před koncem tentýž hráč neuspěl vgólové příležitosti a hned zprotiútoku jej napodobil i Pavel Svoboda. Zhruba tři minuty před koncem byl na dvě minuty vyloučen Tomáš Pintér, jenomže početní výhodu hráči Lumosu nevyužily. Skvěle chytající Kerl odolával, někdy i přispěním svých tyček. Po závěrečním klaksonu se tak obhájce vítězství musel spokojit pouze sbojem o třetí místo.

O 3.místo

Beverly Kaplice – FC Lumos Rudolfov 3:6 (0:3), branky: Jirka 2, M.Pulec – Novák 3, Zach 2, Pouzar

Zástupci poražených semifinalistů se dohodli na zápase shrací dobou dvakrát deset minut. Úvod patřil hráčům Rudolfova a za aktivní hru byli velmi brzo oceněni. První šanci sice Hrbáč propásnul, ale ve druhé minutě dostal svůj tým do vedení kapitán Radim Pouzar. Všesté a sedmé minutě se navíc dvakrát vkoncovce prosadil Novák a hosté rázem měli luxusní tříbrankový náskok. Vúvodu druhého dějství při hostech stálo i pověstné štěstíčko, to když nejprve trefil tyč Jirka a po něm i Kollár. To hosté své šance proměňovali. Zach zvýšil už na 0:4. Pak se prosadil M.Pulec a minutu před koncem snížil na rozdíl dvou branek Jirka. Vnásledné hře bez brankáře však Zach střelou do prázdné branky upravil na 2:5. Jirkovi se sice ještě podařilo snížit, ale poslední slovo měl znovu Novák- Zápas tedy po divokém závěru skončil 3:6 pro Lumos.

Finále

Paroh team Kaplice – La Paloma team 2:3 (2:0), branky: J.Říha 2 – Vošický 2, T.Pintér

Vúvodu finálového klání byli aktivnějším týmem domácí. Nejprve mířil těsně mimo Pavel Lattner, ale vpáté minutě už se skóre měnilo ve prospěch Parohu. Pohlednou kombinaci zakončil Jan Říha. Chvíli po něm mohl vedení navýšit Petr Schönkypl, bohužel pro Paroh těsně minul. Hosté měli první vážnější příležitost až vdeváté minutě, ale Kukačkovu střelu Říha vyrazil. Ve dvanácté minutě trestuhodně chyboval gólman Kerl a jeho zaváhání potrestal gólem Jan Říha – 2:0. Vzávěru poločasu byl vyloučen Kubalák na dvě minuty, ale toto oslabení, které pokračovalo i po změně stran přečkali hráči Parohu bez úhony. V18. minutě vdobré šanci mířil mimo Kučera, na druhé straně pak František Říha vychytal Vošického. Ve dvacáté minutě mohli domácí přidat gólovou pojistku, jenomže po rychlé kombinaci střílel vtěžké pozici P.Schönkypl zblízka jen do tyče. A otřepané nedáš, dostaneš, opět zafungovalo. Takřka zprotiútoku snížil na rozdíl jedné branky Tomáš Pintér. Když zbývalo dokonce 6:43 byl na dvě minuty vyloučen gólman Říha, trest odseděl jiný hráč. Hosté přesilovku umocnili hrou bez brankáře,ale bez gólového efektu. Jenomže když zbývalo dohrát 1:13 zahrál jeden zdomácích hráčů ve vápně rukou a nařízenou penaltu nekompromisně proměnil Vošický – 2:2. Už už se schylovalo kpenaltovému rozstřelu, když se odražený míč dostal kvolnému Vošickému, který dokázal překonat brankáře Říhu, tím pádem otočil celé finále ve prospěch La Palomy – 2:3. Časomíra se zastavila, když do konce zbývalo odehrát 5,6 vteřiny. Hráči Parohu se ještě pokusili o zázrak, ale nebylo jim přáno. La Paloma team se tak mohl radovat zpremiérového triumfu na kaplickém turnaji.

Po skončení finále byly vyhlášeny individuální kategorie a byly oceněny samozřejmě i týmy. Ve spolupráci spořadateli ceny oceněným předával místostarosta města Kaplice Josef Kaloš. Nejlepším střelcem se stal sjedenácti góly Novák zLumosu, nejlepším brankářem byl vyhlášen František Říha zParohu. Nejlepším hráčem pak pořadatelé vyhlásili Jiřího Hrbáče zcelkově třetího Lumosu. Cenu pořadatelů pak za své výkony a celkový projev na turnaji převzal hráč La Palomy Přemysl Kukačka. Pořadatelé dále poděkovali všem pořadatelům, i rozhodčím kterými byli Ladislav Kuzma Martin Kučera a Vladimír Huřťák. Vneposlední řadě by pořadatelé chtěli poděkovat všem sponzorům, kteří se menší či větší měrou podíleli na konání šestého ročníku turnaje O pohár města Kaplice.

Konečné pořadí

1. La Paloma team

2. Paroh team Kaplice

3. FC Lumos Rudolfov

4. Beverly Kaplice

5. Trio 1994 Č.Krumlov

6. Fenix team Č.Budějovice

7. Kajmani Č.Budějovice

8. Drunkers Kaplice

9. Bizons Frymburk

10. FC Hojná Voda

11. Rafanda Kaplice

12. FK Dolní Dvořiště

13. Vyšehrad Č.Krumlov

14. Literpool Kaplice

15. Dream team Jankov

16. Milano Olomouc

12.12.2007 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Žlutý kajak zmizel i přesto, že byl schovaný v rákosí

Ilustrační foto.

Kam o víkendu na Krumlovsku za sportem

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Taekwondisté uvedli dokument o válečném i poválečném životě na Novohrad

Velešín - V jednom kraji.. Tak se jmenovala akce, kterou ve spolupráci s KIC Velešín zorganizovala Taekwon-do škola Velešín ITF.

Skiareál Lipno žije intenzivními přípravami na zimní sezónu

Lipno nad Vltavou – V pilné práci jsou pracovníci lipenského ski areálu. Připravují ho na zimní sezonu a spolu s tím chystají i novinky.

Policisté pátrali cvičně po ztraceném houbaři pomocí nové technologie

Boletice - Sto třicet policistů z pořádkové jednotky, včetně psovodů, strávili čtvrteční noc v boletických lesích. Trénovali pátrání po ztracených houbařích.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení