Sedmé pokračování krajského přeboru dorostu zavedlo fotbalové mladíky českokrumlovského Slavoje na horkou půdu spolufavoritů soutěže.

Starší dorost

Sez. Ústí – Č. Krumlov 1:1 (1:1)

Slavojáci jeli bez nemocného kanonýra Budíka i za áčko hrajících Svobody a Litvana. A jak už bývá v Ústí nepsanou „tradicí“, tak čekali buď penaltu nebo červenou. Ta přišla už ve 4. minutě, kdy byl za faul vyloučen Pils. Přesilovku domácí využili za deset minut a brankou Botorka šli do vedení. Inkasovaný gól ovšem slavojáky ještě víc nabudil, hostům se dařily brejky a ve 33. minutě přišlo i zasloužené vyrovnání, o které se postaral přesnou střelou Bagoni – 1:1. Pozornou defenzívou pak hosté drželi vyrovnaný stav a nakonec mohli i strhnout vítězství na svou stranu. V poslední minutě se k velkému sólu nadechl dobře hrající Špát, z dobré pozice ale namířil těsně vedle, a tak starší dorost Slavoje poprvé na podzim bodově ztratil. „Celé mužstvo zaslouží pochvalu za příkladnou bojovnost. A jen pro doplnění, zápas byl ukončen až po osmi minutách nastavení,“ konstatoval trenér Jiří Černý.

Sestava Slavoje: Kothánek, Šváb, Pils, V. Žilavý, Sivák, M. Svoboda, Kroupa, Cieslar, Špát, J. Zatloukal, Bagoni.

Mladší dorost

Sez. Ústí – Č. Krumlov 1:3 (0:1)

Vítězná série mladšího krumlovského dorostu trvá i po sedmém podzimním vystoupení. Hosté měli po celý zápas viditelnou převahu, ale i přes tři vstřelené branky se tentokrát trápili v koncovce. Čtyřikrát šel sám na domácí branku Babouček, ale ani jednou nedal. Stejný počet samostatných nájezdů předvedl i Hundsnurscher, který se trefil aspoň jednou. Další branky vítězů zaznamenali Novák a Podskalský – 1:3. „Měli jsme celý zápas místy až drtivou převahu, zakončení ale bylo katastrofální. Mužstvo celkově předvedlo jen standardní výkon, nic navíc,“ zhodnotil kouč dorostu Jiří Černý.

Sestava Slavoje: Kejšar, Němec, Sirotka, Šebek, Rozkošný, K. Zatloukal, Hundsnurscher, Novák, Wagner, Babouček, náhradníci: Hermann, Kordík, D. Hawelka, Pavlis, Havel, Podskalský.

V příštím kole přivítají dorostenci Slavoje na svém trávníku v neděli odpoledne výběry Rudolfova.