Pro hráče kaplického Spartaku bylo generálkou na víkendový start krajského přeboru úterní přípravné utkání na půdě hrdějovického účastníka I. A.

Lepší druhá půle

Hrdějovice – Kaplice 0:6 (0:2)

Výborně připravený trávník přímo vybízel ke kombinační hře, přesto lze první desetiminutovku označit za seznamovací. První větší šance tak přišla až v 11. minutě, kdy zaspolupracovali hostující bratranci Pulcové, po pasu Lukáše však Martin brankáře Bublíka nepřekonal. Hrdějovičtí ovšem i nadále byli houževnatým protivníkem, a tak se hostující favorit poprvé gólově prosadil až osm minut před půlí. To se hrubé chyby v rozehrávce dopustil domácí stoper Kudrle, který přihrál přímo na kopačku Martinu Pulcovi, jenž si s nabídnutou šancí věděl rady a střelou od tyče otevřel skóre – 0:1. V poslední minutě prvního dějství pak po pasu Flöringa propálil brankáře Bublíka i kaplický kapitán Románek – 0:2.

Druhý poločas potom již byl jasně v režii spartakovců. Už po dvou minutách Krůček posunul na Lukáše Pulce, který předvedl málo vídaný průnik přes řadu protihráčů a krásné sólo zakončil tvrdou střelou k tyči na 0:3. O chvíli později pálil Lesňák do tyče domácí svatyně. Počtvrté udeřilo v 73. minutě, kdy po akci Beránka a L. Pulce tvrdou ranou dal na 0:4 Flöring. Ten se deset minut před koncem změnil v nahrávače, když k sólu vybídl Lukáše Pulce, jenž obešel i gólmana a do prázdné dal na 0:5. Konečnou podobu přesvědčivé výhře Kaplických dala 85. minuta, kdy prudký přízemní centr L. Pulce dopravil do sítě tečovanou ranou Martin Pulec a svou druhou trefou v utkání pečetil na 0:6. „Soupeř z popředí I. A třídy nás před startem přeboru dobře prověřil. Gólově jsme se proti houževnatě vzdorujícímu domácímu týmu více prosadili až ve druhé půli, ale celkově to byla kvalitní příprava na sobotní derby,“ pochvaloval si kaplický trenér Václav Domin.

Sestava Spartaku: Kopřiva – Krůček, Kokeš, Matoušek – L. Pulec, Románek, Flöring, Beránek – Záveský, M. Pulec – Lesňák, střídali: Vávra, P. Pulec, Kuta, Hejný.

Libor Granec