Fotbalisté FK Dolní Dvořiště letos suverénním způsobem vyhráli okresní přebor Českokrumlovska a po několikaleté odmlce se vracejí do nejnižší oblastní soutěže. Pro celek od státních hranic byl generálkou na začátek nováčkovské sezony v I. B třídě start na kvalitně obsazeném turnaji v Křemži, kde Dvořištští skončili na čtvrtém místě. Po turnaji jsme se ptali zkušeného trenéra Františka Hájka.

V Křemži jste po boji prohráli se silným účastníkem I. A třídy z Dobré Vody a po divoké přestřelce s ještě nedávným soupeřem v přeboru z Holubova neuspěli na penalty. Jak tyto výsledky hodnotíte?
První zápas se mi velmi líbil. I přes prohru jsme podali hodně dobrý výkon. Druhé utkání už bylo špatné. V mistrovských zápasech však bude soustředění hráčů jiné, o čemž jsem přesvědčen.

Generálku jste odehráli pouze s jedenácti hráči. Pronásledují vás před začátkem sezony zranění?
Na marodce není nikdo, ale z pracovních důvodů a vinou dovolených nám tady chybí pět hráčů. Nehráli jsme v nejsilnějším složení, přesto to nebyla špatná příprava.

Dobré ohlasy měl i váš výkon v předchozím testu na půdě Horní Plané, i když jste tam prohráli v poměru 1:3.
Planá bude dle mého názoru patřit k velkým favoritům soutěže a my na jejím hřišti určitě nezklamali. Má to ovšem jedno ale, a tím je fakt, že jsme i v tomto zápase zahazovali velké množství vyložených šancí. Celkově nám tedy přípravné zápasy ukázaly na základní nedostatky, a to hlavně v obranné fázi. Za týden tyto chyby už asi neodstraníme, musíme na tom zapracovat dlouhodobě.

I proto jste na turnaji zkoušel Jiřího Ševčíka na postu stopera?
Hrál tam poprvé a patrně tam už zůstane. V současné době totiž na tento post ani jiného hráče nemáme. V Plané hrál posledního Karel Šrefl, který se po delší době vrací k fotbalu. I tato varianta by měla fungovat.

Dostáváme se k vašemu kádru. Jakých změn doznal oproti minulé postupové sezoně?
Spíš jsme šli do mínusu. Do Loučovic se vrátili Zbyněk Fatura a Rudolf Fekete. Před týdnem navíc na misi do Kosova narukoval Jan Macanovič. To všechno byli hráči základu tvořící kostru týmu.

A jaké jsou příchody?
V podstatě je to vedle zmíněného Šrefla dál už jediné nové jméno, a to Radek Svoboda z Horního Dvořiště, levý záložník, poctivý v tréninku i v zápase. Ten se mi velmi líbí. Chtěl k nám jít i Milan Sedlák, s Malontskými jsme už byli domluvení, ale nakonec si to sám hráč rozmyslel, což mě osobně velmi mrzí. Celkově tak u nás převažují mínusy.

Jako nováček tedy budete mít skromnější cíle směřující výhradně jen k udržení?
Cíl je jasný a jednoznačný, a to krajskou první třídu udržet. Hlavně ale chceme hrát fotbal, který se bude líbit. To znamená, že když někam přijedeme, tak se chceme snažit o útočný fotbal a nebudeme jen bránit a kopat to někam za plot. Osobně zastávám názor, že budu raději, když se třeba prohraje, ale lidi po zápase řeknou, že jsme nehráli špatně. Ve Dvořišti není konečný výsledek otázkou života a smrti. Myslím, že manšaft na I. B třídu tady je a udržení by se nám mělo povést.