Nové trenérské duo hornoplánské Smrčiny M. Schönkypl a Pach může být se vstupem do sezony nadmíru spokojeno.

Horní Planá – Trhové Sviny 6:0 (3:0)

Domácí měli od začátku jasně navrch. Už v 1. minutě byl v jasné šanci Koritar, ale branku přestřelil. Po deseti minutách se už skóre měnilo. Koritar využil své rychlosti, nebojácně šel do souboje se stoperem i brankářem hostů a do prázdné dal na 1:0. Od 22. minuty pak hráli domácí přesilovku, když hostující Jindra viděl červenou za udeření Rady. Ve 28. minutě měl tutovku Friedl, ale jeho lob skončil na tyči a následnou dorážku téhož hráče zastavil na brankové čáře jeden z hostujících obránců. Početní výhodu tak domácí poprvé využili v 31. minutě, kdy J. Šlak ideálně našel V. Ryneše, a ten dal na 2:0. Za další dvě minuty se do sóla dostal Koritar, ale mířil jen do gólmana. Na druhé straně Gažákova střela Šablicu nepřekvapila. A čtyři minuty před pauzou to bylo o tři, když po Friedlově uličce dal na 3:0 ze sóla Nowak. Vzápětí však střelec třetí branky domácích viděl druhou žlutou a síly na hřišti se vyrovnaly.

Ve druhé půli největší šanci hostů při hlavičce Picky skvělým zákrokem vyrazil Šablica na roh. Domácí pak v rozmezí 72. až 88. minuty vytáhli skóre na rozdíl dvou tříd. Nejprve Rada poslal do dalšího sóla Ryneše, který dal mazácky na 4:0. Po samostatné akci prostřelil brankáře hostů Šturmu i Friedl a po zmatku v obraně hostů zkušeně Grmela pečetil na 6:0.

Horní Planá: Šablica – Z. Šlak (78. V. Šlak), Grmela, Frühauf, Koritar (88. Kostínek), Ryneš (85. Lukáč), Rada, Kastenmajer, Nowak, Friedl, J. Šlak.

Karel Řepa